Anot jo, įmonės galės kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) dėl vienkartinių subsidijų, kurios bus išmokamos per tris darbo dienas.
Išmokų dydis priklausys nuo praėjusiais metais sumokėtų mokesčių – jei sumokėta iki 1 tūkst. eurų GPM – subsidija sieks 500 eurų, nuo 1 iki 2 tūkst. eurų GPM – 1 tūkst. eurų, jei daugiau – pusę sumokėto GPM.
Kaip BNS teigė laikinai ekonomikos ir inovacijų ministerijai vadovaujantis Žygimantas Vaičiūnas, buvo siekiama sukurti paprastą sistemą, kad parama įmones pasiektų kuo greičiau.
„Principas tas, kad sistema būtų labai paprasta. Įmonė tiesiog užpildys prašymą, parašys sąskaitą, į kurią pervesti pinigus. Yra tam tikrų įsipareigojimų, pavyzdžiui, negali būti daugiau kaip 200 tūkst. eurų gauta paramos, nes mes čia susidurtume su ES paramos kriterijais“, – BNS sakė Ž.Vaičiūnas.
Jis aiškino, kad įmonė per trejus metus, skaičiuojant nuo subsidijos suteikimo, negalės būti gavusi daugiau nei 200 tūkst. eurų valstybės ir Europos Sąjungos (ES) paramos.
„Pačioje deklaracijoje bus pažymima, kad įmonė supranta, jog jei tą sumą viršys, tai tokiu atveju reikės grąžinti subsidiją“, – pridūrė jis.
Anot Ž.Vaičiūno, į paramą gali pretenduoti iš esmės bet kokį teisinį statusą turinti maža įmonė.
Pasak ministro, pinigai įmones, kurios jau yra VMI nukentėjusių nuo koronaviruso sąraše, pasieks per tris darbo dienas, o naujoms, kol kas sąraše nesančioms įmonėms teks palaukti 14 dienų, kol VMI atnaujins sąrašą.
„Apie 14 dienų kalbama tokiu atveju, jei, pavyzdžiui, šiandien įmonės nėra tame VMI sąraše ir jeigu įmonė patenka į tą sąrašą, mokesčių inspekcija kas 14 dienų turi pateikti pagal sąrašą atnaujintus duomenis ir tada tos įmonės atsiranda gavėjų sąraše“, – aiškino Ž.Vaičiūnas.
Anot jo, formaliai pinigus įmonėms perves Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras, tačiau informaciją tvirtins VMI.
VMI BNS nurodė, kad įmonės, norinčios gauti papildomą valstybės paramą turės atitikti tris kriterijus – jose privalės dirbti ne daugiau nei devyni žmonės, jos privalės būti VMI sudarytame nuo karantino nukentėjusių įmonių sąraše bei negalės būti bankrutuojančios, restruktūrizuojamos ar likviduojamos.
Vyriausybė šiam paramos paketui iš esmės pritarė praėjusią savaitę, tačiau konkreti paramos schema nebuvo paskelbta.
Vyriausybė praėjusią savaitę patvirtino 200 mln. eurų papildomos paramos paketą itin smulkioms įmonėms ir verslo sektoriams, labiausiai nukentėjusiems nuo karantino. Turizmo verslui skirta 45 mln. eurų, žemės ūkiui – iki 52 mln. eurų subsidijų.
Įmonės, turinčios iki devynių darbuotojų, sudaro trečdalį visų įmonių – 33 tūkst. iš 100 tūkstančių. Jose dirba maždaug dešimtadalis privataus sektoriaus darbuotojų (104 tūkst.).
VMI sudarytame įmonių, nukentėjusių nuo dėl koronaviruso paskelbto karantino, sąraše yra apie 55 tūkst. įvairaus dydžio bendrovių.