„Jungtinės Valstijos niekaip negalės mūsų sutriuškinti“, – pareiškė Ren Zhengfei interviu BBC.
„Pasaulis negali mūsų palikti, nes esame pažangesni.“
„Huawei“ įkūrėjas taip pat pareiškė, kad jo dukters Meng Wanzhou suėmimas Kanadoje pernai gruodį buvo „politiškai motyvuotas“.
„Huawei“ finansų direktorė Meng Wanzhou yra kaltinama Jungtinių Valstijų sankcijų Iranui pažeidimu ir kitą mėnesį Kanados teismas svarstys Vašingtono prašymą ją išduoti.
„Mes tam prieštaraujame, – pareiškė 74 metų Ren Zhengfei. – Tačiau dabar, kai jau einame šiuo keliu, tegu tai sprendžia teismai.“
Dėmesio paprastai vengiančiam „Huawei“ įkūrėjui pastaraisiais mėnesiais teko daugiau bendrauti su žiniasklaida, nes bendrovė susidūrė su vis didėjančiu spaudimu dėl galimo šnipinėjimo ir JAV vadovaujamos kampanijos uždrausti naudoti „Huawei“ technologijas.
Kilus rūpesčiams dėl saugumo, Jungtinės Valstijos ir Australija pernai uždraudė naudoti „Huawei“ įrangą savo būsimuose 5G tinkluose.
Naujoji Zelandija taip pat uždraudė savo didžiausiai ryšių bendrovei naudoti „Huawei“ technologijas naujos kartos ryšio tinkle, o Čekija, kaip pranešama, pašalino kinų įmonę iš 20 mln. eurų vertės viešojo konkurso dėl mokesčių portalo kūrimo.
JAV prokurorai „Huawei“ taip pat kaltina komercinių paslapčių vagystėmis. Jų teigimu, bendrovė darbuotojams siūlė atlygį už kitų konkurentų technologijų vagystę.
Tačiau Ren Zhengfei nesureikšmino didėjančio spaudimo.
„Jeigu Vakaruose užges šviesos, Rytai vis vien švytės, – pareiškė jis. – Amerika nėra visas pasaulis.“
„Net jei jie [JAV] įtikins daugiau šalių laikinai nenaudoti mūsų įrangos, mes visada galime šiek tiek sumažinti mastą“, – pridūrė „Huawei“ įkūrėjas.
Tuo tarpu daugėja ženklų, kad JAV pastangos savo sąjungininkus įtikinti nenaudoti „Huawei“ technologijų, gali būti bergždžios.
Pavyzdžiui, britų verslo dienraštis „Financial Times“ pirmadienį pranešė, jog Didžiosios Britanijos žvalgyba padarė išvadą, kad saugumo rizika dėl Kinijos telekomunikacijų milžinės „Huawei“ pagamintos įrangos naudojimo gali būti suvaldyta.
„Kitos valstybės gali argumentuoti, jog jeigu britai įsitikinę (pajėgsiantys) sumažinti grėsmes nacionaliniam saugumui, tuomet jos irgi gali užtikrinti savo visuomenę ir JAV administraciją, kad veikia apgalvotai, toliau leisdamos savo telekomunikacijų tarnyboms naudoti kiniškus komponentus“, – sakė vienas šaltinis, cituojamas „Financial Times“.
Naujoji Zelandija taip pat yra pradėjusi derybas, kuriose tariasi dėl būdų kuo labiau sumažinti galimą „Huawei“ įrangos naudojimo 5G infrastruktūroje riziką saugumui, kad šios technologijos nereikėtų visiškai atsisakyti.