Švedijoje gyvenanti lietuvė per pandemiją parduotuvę atvėrė provincijoje: kai kurie karantino ribojimai išėjo į naudą

Klaipėdos rajone, Gargžduose, naują maisto, kosmetikos, eterinių aliejų ir maisto papildų parduotuvę atvėrusi Švedijoje gyvenanti Rima Lastauskas tikino, kad karantinas visai jos negąsdino. Priešingai – dalyje ribojimų ji įžvelgė ir naujas galimybes.
Drąsa: karantinui neapsibaigus Gargžduose, Klaipėdos rajone, atverta nauja parduotuvė.
Drąsa: karantinui neapsibaigus Gargžduose, Klaipėdos rajone, atverta nauja parduotuvė. / Asmeninio archyvo nuotr.

Nors pandemija ir grasina ne vienos įmonės gyvybingumui, užgniaužti žmonių verslumo ji nepajėgi.

Daugiau nei prieš savaitę Gargždų centre duris atvėrė nauja „Villoeco Lietuva“ parduotuvė. Ryškiaspalvėse lentynose – ekologiški maisto produktai, eteriniai aliejai, kosmetika, maisto papildai, žvakės.

Atsivėrė rekordiškai greitai

Sudėtingu laikotarpiu žengti drąsų žingsnį ryžosi buvusi gargždiškė, vienuolika metų Švedijoje gyvenanti R.Lastauskas. Moteris pripažįsta, kad drąsos įkvėpė sėkmingai veikiantys šeimos verslai užsienyje. Todėl didelių baimių nebuvo, draugų atkalbinėjimai ir raginimai palaukti taip pat nesuveikė.

Asmeninio archyvo nuotr./Parduotuvė Gargžduose
Asmeninio archyvo nuotr./Parduotuvė Gargžduose

Moters šeima – versli. Švedijoje turi valymo verslą, yra natūralios kosmetikos platintojai.

Dukterinę įmonę Lietuvoje R.Lastauskas įkūrė pernai, surinko darbuotojų komandą ir spalį ketino atsiverti. Tačiau, įvertinusi gresiančius ribojimus dėl plintančio COVID-19, planus nukėlė.

Pamačiusi, kad situacija Lietuvoje gerėja, Švedijoje gyvenanti moteris nusprendė – jau laikas.

„Paaiškėjo, kad kol laukėme – atsilaisvino kitos patalpos. Daug patogesnės ir su dideliais vitrininiais langais. Grįžau į Lietuvą ir viską padarėme kone per savaitę. Maloniai nustebau, kaip dirbo tarnybos Lietuvoje. Kreipėmės į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. Specialistai viską paaiškino telefonu. Toks jausmas, kad nuvykus į vietą viskas būtų trukę ilgiau“, – stebėjosi versli moteris.

Ji džiaugėsi valstybinių įstaigų geranoriškumu: gavo visą informaciją, kokios reikėjo net ir sudėtingu karantino laikotarpiu.

Asmeninio archyvo nuotr./Rima Lastauskas
Asmeninio archyvo nuotr./Rima Lastauskas

Per savaitę pavyko paruošti parduotuvę atvėrimui, perduoti įgaliojimus vadovui. Į Švediją moteris grįžo ramia širdimi.

„Pati parduotuvė – ekskliuzyvinė. Joje tai, ko mums reikia gerai savijautai ir nuotaikai. Dirbome su kokybiškų produktų tiekėjais. Ši parduotuvės idėja turi pasisekti, aš žinau... Suprantu, kad kelis mėnesius dirbsime nuostolingai, bet idėja tikiu“, – kalbėjo R.Lastauskas.

Karantino taisyklės – į naudą

Verslininkės gana griežtos karantino taisyklės Lietuvoje neišgąsdino. Priešingai – kai kuriose netgi įžvelgė prasmę. Kaip ir tai, jog į nedidelę parduotuvę gali įeiti tik vienas žmogus. Tada, anot pašnekovės, pardavėjai lengviau užmegzti kontaktą su klientu, pasikalbėti, skirti jam daugiau dėmesio.

Ji svarsto ir apie plėtrą kituose nedideliuose miestuose, tačiau pirmiausia nori prisijaukinti Gargždų gyventojus. Pirmieji atsiliepimai, pasiekę ją užjūryje, įkvepiantys. Parduotuvę aplankę bičiuliai gyrė sumanymą, pasirinktą vietą.

Asmeninio archyvo nuotr./Parduotuvė Gargžduose
Asmeninio archyvo nuotr./Parduotuvė Gargžduose

Švedijoje gyvenanti pašnekovė teigė, kad kol kas grįžti į Lietuvą neketina. Juolab kad vis dar gausu suvaržymų keliauti, o valdyti verslą galima ir už tūkstančių kilometrų. „Pasitikiu savo darbuotojais. Juolab kad kas vakarą siunčiamos detalios ataskaitos“, – teigė R.Lastauskas. Ji neslėpė, kad drąsos pradėti veiklą Lietuvoje suteikia pelningi verslai Švedijoje: „Ar padrąsinčiau kitus? Labai sunku pasakyti. Manau, visos situacijos skirtingos.“

Karantinas pakeitė įpročius

Pašnekovė pastebėjo, kad šioje Švedijoje, kurios pavyzdį dažnai analizuoja virusologai, gyvenimas suvaržytas, tačiau ne tiek, kiek Lietuvoje.

„Mes tokio karantino, koks yra Lietuvoje, neturime. Yra ribojimų, bet prie jų prisitaikai ir gyveni. Mūsų valymo verslas per metus išaugo beveik 60 procentų. Taigi gyvenimas nesustojo“, – kalbėjo pašnekovė.

Anot jos, galima diskutuoti iki begalybės, kur kokie ribojimai prasmingesni. „Yra kaip yra, politikuoti galime ilgai“, – pridūrė.

Epidemija gyvenant Švedijoje išmokė vieno: nebespausti rankos sutiktiesiems. Dar prieš gerus metus įprotis spausti ranką visiems sutiktiems klientams buvo kasdienybė. Dabar jau retas užsimiršęs ištiesia ranką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai