Praėjusiais metais Vilniuje dominavo asociacijų tipo renginiai, kurie sudarė 75% visų renginių. Vidutinė renginio trukmė buvo 2,4 dienos, o vidutinis dalyvių skaičius siekė 159. Daugiausia renginių vyko rudenį. Per rugsėjį, spalį ir lapkritį buvo suorganizuota net 54% visų 2013 m. renginių. Didžiausias renginių skaičius užfiksuotas rugsėjo mėn. (19,3%), mažiausias – vasarį (1,4%).
„Didžiausią įtaką 2013 m. konferencijų turizmui padarė Europos Sąjungos pirmininkavimo renginiai, sutraukę į Vilnių ne vieną dešimtį tūkstančių svečių. Tai atsispindi tiek bendrame renginių skaičiuje, tiek sezoniškumo bei viešbučių užimtumo rodikliuose,“ – sako Jolanta Beniulienė, Vilniaus turizmo informacijos centro ir konferencijų biuro vadovė.
Didžiausią įtaką 2013 m. konferencijų turizmui padarė Europos Sąjungos pirmininkavimo renginiai, sutraukę į Vilnių ne vieną dešimtį tūkstančių svečių.
Pagal sritis sostinėje dominavo politiniai (14,3%) ir medicinos srities (12%) renginiai, kiek mažiau vyko teisės (8,3%), edukologijos (7,8%), kultūros (6,8%) bei ekonomikos (6,2%) srities renginių. Vidutinė renginio apyvarta siekė 115 591 litų. Asociacijų renginių vidutinė apyvarta buvo ženkliai didesnė nei korporacijų ir siekė 148 tūkst. litų, kai tuo tarpu privačios kompanijos renginio biudžetui vidutiniškai skyrė apie 38 tūkst. litų. Renginių įtaka miesto ekonomikai išaugo 2,5 karto ir siekė 49 mln. litų, kai tuo tarpu 2012 m. bendra renginių apyvarta sudarė kiek daugiau nei 20 milijonų.
Iš viso 2013 m. renginiai buvo organizuoti 54 skirtingose Vilniaus vietose. Populiariausia vieta konferencijoms ir kitiems renginiams organizuoti išliko viešbučiai. Juose vyko 57,3% visų renginių. Mokslo įstaigos bei konferencijų centrai buvo naudojami daugmaž vienodai (10,3% ir 9,4%), o štai kitos, mažiau tradicinės kultūros bei meno erdvės buvo gerokai populiaresnės – jose buvo suorganizuota 22,6% renginių.
Informaciją statistikai pateikė konferencijų ir renginių organizatoriai, turizmo agentūros, viešbučiai, mokslo įstaigos. Duomenys yra renkami tik apie tarptautinius renginius, kurie truko daugiau nei 4 val., sulaukė daugiau nei 10 dalyvių, iš kurių 20 % buvo užsieniečių.