Pasak „Philip Morris Baltic” korporacijos reikalų direktoriaus Gintauto Dirgėlos, įprastų cigarečių išnykimas – viena iš kompanijos siekiamybių, rašoma pranešime spaudai.
„Sumažintos rizikos tabako produktai pakeis ne tik rūkančiųjų gyvenimus – tai yra revoliucinis pokytis visai tabako pramonei. Tikime, kad ši inovacija pamažu pakeis įprastas cigaretes”, – sako G.Dirgėla.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, pasaulyje rūko 1,1 mlrd. žmonių, Lietuvoje rūko beveik 900 tūkst. žmonių. Nuo rūkymo pasaulyje per metus miršta 6 mln., Lietuvoje – apie 7 tūkst. žmonių.
„Philip Morris” teigia, kad „iQOS” yra potencialiai mažiau kenksmingi nei įprastos cigaretės. Tačiau šie teiginiai turėtų būti vertinami atsargiai – nerūkymo grupės „Ash“ vadovė Deborah Arnott „The Guardian“ yra sakiusi, kad tam pagrįsti dar reikia atlikti visiškai nepriklausomus tyrimus ir vertinimus.
„Philip Morris” išleido 3 mlrd. JAV dolerių, pasitelkė daugiau kaip 400 mokslininkų bei ekspertų naujos kartos produkto „iQOS” sukūrimui.
Šiame produkte tabakas ne deginamas, o kaitinamase. Todėl į organizmą nepatenka įprastų cigarečių degimo metu atsirandančios kenksmingos medžiagos, tvirtinama pranešime spaudai. „iQOS” neišskiria dūmų, neturi cigaretėms įprasto kvapo.
Naujas verslo modelis
„Philip Morris International” komunikacijos viceprezidento Tony Snyderio teigimu, kompanija tikslingai transformuoja verslo modelį, kad šie nauji tabako gaminiai pamažu išstumtų iš rinkos įprastas cigaretes.
„iQOS“ jau parduodami Japonijoje, Portugalijoje, Vokietijoje, Danijoje, Italijoje, Graikijoje, Šveicarijoje, Rumunijoje, Rusijoje ir Ukrainoje. Planuojama, kad šiemet šių produktų bus galima įsigyti daugiau kaip 30 pasaulio šalių, tarp jų – ir Lietuvoje.