„Bet kokios naujos didelės rinkos, taip pat ir Kinija, mus domina. Labai gerai, kad jau galime vežti produkciją, bet nereikia tikėtis, kad kitą mėnesį ir pradėsime tai daryti“, – BNS sakė „Rokiškio sūrio“ valdybos pirmininkas Dalius Trumpa.
Anot jo, įmonė bent dvejus metus turės intensyviai dirbti, kad pradėtų eksportuoti didesnius produkcijos kiekius – porą šimtų tonų per mėnesį. D.Trumpos teigimu, Kinijos rinkoje yra daug žaidėjų, Lietuva yra beveik nežinoma, tad reikės susirasti vietos partnerius, kurie padėtų platinti produkciją.
„Rokiškio sūrio“ vadovo nuomone, didžiausią potencialą Kinijoje gali turėti sūriai ir varškės produkcija.
„Mes manome, kad didžiausią perspektyvą turi sūriai, gal varškės produkcija, mažesnę – industriniai produktai, kaip pieno milteliai, nes šalia Kinijos yra didžiausia jų gamintoja Naujoji Zelandija, kuriai logistiškai gabenti paprasčiau“, – aiškino D.Trumpa.
Anot jo, realūs pokalbiai su partneriais prasidės tik dabar, kai Lietuva jau turi visus leidimus.
Kitos didelės perdirbėjos „Pieno žvaigždės“ finansų direktorius Audrius Statulevičius BNS taip pat teigė, kad įmonė domisi Kinijos rinka, tačiau įsitvirtinti joje artimiausiu metu nesitiki.
„Mus domina Kinija, tik nereikia turėti iliuzijų, kad ten mūsų laukia. Į šią rinką žiūri visas pasaulis“, – BNS sakė A.Statulevičius. Anot jo, įmonė dar nėra sutarusi su konkrečiais partneriais, o įdirbiui gali prireikti kelerių metų.
A.Statulevičiaus nuomone, Kinijoje nėra sūrio vartojimo tradicijos, tačiau galima rinką sudominti rūgščiais pieno produktais, o pramoninių pieno produktų, kuriais prekiaujama jų biržose, sėkmė Kinijoje priklausys nuo kainos.
„Biržoje parduodami produktai, kaip pieno miltai – tai tik kainos klausimas. Jeigu pavyks Lietuvoje pigiau pagaminti, tai galima vežti. O produktai su prekės ženklu – tai labai ilgas įdirbis“, – BNS sakė A.Statulevičius.
Gegužės pradžioje Šanchajuje vyks maisto produktų paroda, kurioje žada dalyvauti „Rokiškio sūrio“, „Pieno žvaigždžių“ ir kitų įmonių atstovai.
Premjeras Algirdas Butkevičius ir Veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius antradienį patvirtino, kad Lietuva jau turi visus būtinus dokumentus ir perdirbėjai jau gali vežti pieno produkciją į Kiniją.
Kai kurių pieno perdirbėjų situacija pablogėjo, kai Rusija 2014 metų rugpjūtį paskelbė maisto produktų embargą. Pienininkai išveždavo į Rusiją 20–40 proc. produkcijos.