„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Pigia darbo jėga garsėjusios Kinijos verslininkai investuoja milijardus į JAV tekstilės pramonę

Prieš 25 metus kinė Ni Meijuan uždirbdavo 19 dolerių per mėnesį, stovėdama prie audimo staklių viename tekstilės fabrike Hangdžou mieste. Dabar ji apmoko amerikiečių darbuotojus Pietų Karolinoje įsikūrusioje tekstilės gamykloje. Vis daugiau tekstilės pramonės atstovų iš anksčiau pigiomis laikytų šalių šiuo metu kuria darbo vietas JAV, rašo naujienų svetainė cnbc.com.

Be to, didesnius atlyginimus amerikiečių darbininkams kompensuoja atpigusios gamtinės dujos, nebrangi medvilnė ir vietos valdžios taikomos mokesčių lengvatos ir subsidijos.

Šiuo metu verpalų gamybos savikaina Kinijoje jau yra 30 proc. didesnė negu JAV.

Tarptautinės tekstilės gamintojų federacijos duomenimis, šiuo metu verpalų gamybos savikaina Kinijoje jau yra 30 proc. didesnė negu JAV.

Didėjančios išlaidos darbuotojams ir energijai lėmė, kad iš Kinijos tekstilės gamintojai jau kurį laiką traukiasi į kaimynines šalis – Indiją, Bangladešą ir Vietnamą.

Pastaraisiais metais vis daugiau tekstilės pramonininkų iš Kinijos nusprendžia investuoti ir JAV. Nuo 2000 iki 2014 m. Kinijos bendrovės skyrė apie 46 mlrd. dolerių naujiems tekstilės pramonės projektams arba jau veikiančioms įmonėms JAV.

Tiesa, pinigai į JAV tekstilės pramonę atkeliauja ne tik iš Kinijos. 2014 m. vienas iš didžiausių Indijos tekstilės gamintojų „ShriVallabh Pittie“ investavo 70 mln. dolerių į gamyklą Džordžijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs