Taigi Anglijos banko būstinė Londone kuriam laikui liks be dalies aptarnaujančio personalo ir apsaugos.
Pasak streiką organizavusios profsąjungos „Unite“, darbuotojams antrus metus iš eilės siūloma darbo užmokestį padidinti mažesniu už infliaciją procentiniu dydžiu, o tai yra „verta juoko“.
Profsąjungos pareigūnas Peteris Kavanagh centrinio banko vadovą paragino asmeniškai padėti išspręsti ginčą ir pagrasino išplėsti streiką, jeigu nebus padaryta jokios pažangos.
„Markas Carney turėtų išeiti prie piketuojančių darbuotojų, šiandien susirinkusių prie šio legendinio Didžiosios Britanijos banko pastato, ir paaiškinti, kodėl sunkiai dirbančių vyrų ir moterų darbo užmokestis metų metus mažėja“, – pareiškė jis.
„Jiems vis sunkiau sekasi apmokėti savo sąskaitas ir aprūpinti savo šeimas, nes bankas jų darbo užmokestį nesąžiningai didina mažesniu už infliaciją procentiniu dydžiu arba iš viso jo nedidina“, – pridūrė profsąjungos atstovas.
Tuo tarpu Anglijos banko atstovas spaudai pareiškė, jog centrinis bankas „yra parengęs planus, kad visa būtina veikla šiuo laikotarpiu ir toliau būtų vykdoma be sutrikimų“.