„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Pirmoji darbovietė: 40 Klaipėdos rajono įmonių duris atvėrė vaikams

Pernai Klaipėdos rajone sėkmingai startavusi Jaunimo užimtumo vasarą ir integracijos į darbo rinką programa ir šiemet sulaukė gausaus būrio jaunuolių, pasiryžusių vasaros atostogas iškeisti į naują patirtį ir galimybę užsidirbti pirmąjį atlyginimą. Beveik keturios dešimtys įmonių įdarbino daugiau kaip pusšimtį jaunuolių iki 18 metų.
Pusšimtis Klaipėdos rajono vaikų turėjo progą šią vasarą įsidarbinti.
Pusšimtis Klaipėdos rajono vaikų turėjo progą šią vasarą įsidarbinti. / Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Klaipėdos rajono jaunuoliai jau antrus metus iš eilės galėjo rinktis: praleisti vasarą atostogaujant ar išbandyti save darbu įvairiose rajono įmonėse. Tokia galimybė jiems atsirado pasinaudojus Jaunimo užimtumo vasarą ir integracijos į darbo rinką programa.

Programai įgyvendinti iš Savivaldybės biudžeto skirta 25 tūkst. eurų, dar 10 tūkst. eurų skyrė Jaunimo Reikalų departamentas, taip sudarydamas galimybę vasaros metu į darbo rinką integruoti dar daugiau moksleivių. Projekte dalyvauja 38 įmonės, įdarbinusios 60 jaunuolių iki 18 metų. Savivaldybė darbdaviui kompensuoja 300 Eur, jei jaunuolis dirba pilnu etatu 1 mėnesį ir 600 Eur, jei jaunuolis dirba pilnu etatu 2 mėnesius.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Klaipėdos rajono savivaldybė
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Klaipėdos rajono savivaldybė

Kaip sekasi programos dalyviams, ‒ tiek įdarbinusiems, tiek dirbantiems, domėjosi mero pavaduotoja Ligita Liutikienė ir jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė.

Susitikimų metu buvo diskutuota apie jaunimo aktyvumą bei įsitraukimą, programos pasiteisinimą ir galimus pokyčius ateityje. Moksleiviai dalijosi mintimis, kodėl nusprendė vasarą praleisti dirbant, kokius įspūdžius išgyvena ir su kokiais sunkumais susidūrė.

Daugelis jų pasakojo, kad dalyvavimas programoje palengvina įsidarbinimo galimybes, ypatingai, kai esi nepilnametis. Kartu tai ir galimybė įgyti patirties bei užsidirbti savo pinigų.

Programa patenkinti ir jaunuolius įdarbinusių įmonių vadovai. Matydami, kokią abipusę naudą ir išliekamąją vertę turi ši iniciatyva, jie siūlė kitąmet svarstyti galimybę didinti programai skiriamą finansavimą.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Dreverna
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Dreverna

„Džiugu, kad atsirado verslų, kurie nepabūgo atverti savo durų jauniems žmonėms ir leidžia jiems pasisemti patirties. Jaunuoliai ne tik įvertins ir supras, kaip yra uždirbami pinigai, bet ir išmoks patys valdyti savo finansus. Dirbdami jie įgyja naujų kompetencijų, didėja finansinis išprusimas“– sako vicemerė L. Liutikienė.

Ji džiaugiasi, kad kai kurios įmonės, tokios kaip „Dino parkas“ Radailiuose ir poilsio ir pramogų uostas Drevernoje, jaunimo motyvaciją pasirinkti sezoninį darbą vasaros atostogų metu skatina ir kitais būdais – suteikdami nemokamą apgyvendinimą, maitinimą, atsižvelgdami į individualias kiekvieno jaunuolio galimybes ir patirtį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų