Po eismo pokyčių Vilniaus senamiestyje gali augti taksi kainos, o barų savininkų nuomonės skiriasi

Taksistai pratinasi prie Vilniaus valdžios sprendimo perorganizuoti eismą senamiestyje, tačiau dėl to gali augti ir paslaugų kainos. Tuo metu centre įsikūrusius barus vienijanti asociacija sveikina sprendimą, nes tikisi, kad ištuštėjus gatvėms senamiestis taps dar patrauklesnis. Tiesa, „Amatininkų užeigos“ savininkė naują tvarką palygino su karantinu.
„Uber“, „Bolt“, „eTaksi“ koliažas
„Uber“, „Bolt“, „eTaksi“ koliažas

Nuo antradienio Vilniaus senamiestyje įvestas vadinamasis kilpinis eismo reguliavimas. Ši miesto dalis suskirstyta į keturias pagrindines sekcijas siekiant, kad įvažiuojančios iš vienos senamiesčio pusės transporto priemonės išvažiuotų irgi tokioje pačioje pusėje.

Iš esmės tai reiškia, kad automobiliu kirsti viso senamiesčio teoriškai tampa nebeįmanoma. Pagrindiniai įvažiavimai į senamiestį yra Trakų, Islandijos, Subačiaus ir Latako gatvėse, o išvažiavimai – Visų Šventųjų, Klaipėdos ir Universiteto gatvėse.

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr./Kilpinis eismas Vilniaus senamiestyje
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr./Kilpinis eismas Vilniaus senamiestyje

Tokiais pokyčiais siekiama mažinti triukšmą, oro ir istorinių pastatų taršą senamiestyje, nes iki šiol 40 proc. viso eismo senamiestyje sudarė tranzitinis eismas.

Pamatyti, kaip atnaujintas eismo organizavimas atrodo gyvai, galite žemiau esančioje fotogalerijoje.

Gali augti taksi kainos

Taksi ir pavėžėjimo paslaugas teikiančios įmonės teigia, jog vairuotojai po eismo pokyčių su ypatingais iššūkiais nesusidūrė, tačiau priprasti prie pokyčių užtruks.

Taksi kompaniją „Opti Taxi“ valdanti įmonė teigia, jog paslaugų kainos turėtų išaugti, o pavėžėjimo paslaugas teikianti „Bolt“ tvirtina besistengianti, jog tai nenutiktų.

„Bolt“ teigia palaikanti idėjas, kurios neša naudą visuomenei ir aplinkai, bet pabrėžė, jog prisitaikyti prie pokyčių teks tiek vairuotojams, tiek keleiviams.

Šiuo metu „Bolt“ mobiliojoje programėlėje atnaujinamas žemėlapis, kuris įvertins visus eismo pakeitimus vairuotojams ir pagal tai skaičiuos maršrutą.

Įmonė taip pat teigia besidalinanti naudinga keleiviams skirta informacija, kur kilpose geriausia kviesti pavežėją, kad kelionės trukmė ir kaina būtų optimalios.

„Raginame klientus susipažinti su kilpinio eismo žemėlapiu ir iškviečiant automobilį pasirinkti kilpą, iš kurios būtų patogu išvažiuoti į reikalingą adresą. Taip pat visuomet galima susisiekti su atvykstančiu vairuotoju ir susitarti dėl patogiausios keleivio įlaipinimo vietos“, – 15min sakė „Bolt Services LT“ atstovė spaudai Justė Ivaškevičiūtė.

Ji pabrėžė, kad galimą kelionių kainų augimą kol kas sunku įvertinti, nes jis priklauso nuo kliento įlaipinimo vietos ir kelionės tikslo.

„Kad išvengtume nesusipratimų, keleiviams ir vairuotojams komunikuojame apie pasikeitimus ir patariame, kaip išvengti pailgėjusio maršruto“, – kalbėjo J.Ivaškevičiūtė.

M.Jaugelevičiaus nuotr./„Bolt“ automobiliai
M.Jaugelevičiaus nuotr./„Bolt“ automobiliai

„Po kelių savaičių, pagyvenus su naująja tvarka, būsime surinkę pakankamai informacijos apie spręstinus pagrindinius klausimus, jei tokių kils, būsime pasiruošę paslaugą dar labiau tobulinti“, – pridūrė ji.

„Opti Taxi“ valdančios įmonės „Frontana“ vadovė Giedrė Plukienė sakė, jog bendrovės partneriai ir vairuotojai dėl eismo pokyčių nepatyrė nesklandumų, nusiskundimų iš jų nesulaukta.

Vis dėlto ji teigė, kad kelionių taksi kaina keleiviams turėtų išaugti.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Grynieji eurai
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Grynieji eurai

„Tai būtų normalu, kadangi pailgėja kelionės maršrutas“, – 15min sakė G.Plukienė.

Barai džiūgauja, bet ne visi

Apribojus važiavimą senamiesčiu, teoriškai sunkiau taps pasiekti šioje miesto dalyje esančius turistinius objektus, parduotuves, restoranus ar barus.

Vis dėlto panašu, kad pokyčiai negąsdina bent dalies tokių įstaigų.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Penktadienio vakaras Vilniaus gatvėse
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Penktadienio vakaras Vilniaus gatvėse

Keliolika barų ir naktinių klubų vienijančio „Vilniaus naktinio aljanso“ vadovas Markas Adamas Haroldas teigė iš savo atstovaujamų įstaigų jokių skundų negirdėjęs.

Anot jo, sumažėjęs transporto keliamas triukšmas patiks ir senamiesčio lankytojams, ir dėl jo besiskundžiantiems vietiniams gyventojams.

„Dažnai gyventojai skundžiasi dėl triukšmo, kurį iš tikrųjų kelia mašinos, o ne barai ar klubai“, – teigė aljanso valdybos pirmininkas.

„Tie pokyčiai mums netgi duos naudos, nes senamiestis taps patrauklesnis visiems“, – sakė jis.

Visai kitaip galvoja Rotušės aikštėje veikiančios „Amatininkų užeigos“ savininkė Irena Marozienė.

„Nenužudė senamiestyje gyvenimo džiaugsmo Corona, bet kilpinis eismas tai 100 proc.“, – rašo ji feisbuke.

Verslininkė piktinasi, kaip tiekėjai veš prekes, ir prognozuoja kamščius tose senamiesčio vietose, kur jų anksčiau nebuvo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis