„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Po ES sutarties dėl muitų – japonų desantas Lietuvos įmonėse

Praėjusią savaitę įsigaliojo ES ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimas, kuris palaipsniui panaikins muitus importuojamoms prekėms. Europos Komisija skelbia, kad bus panaikinta didžioji dalis 1 milijardo eurų vertės muitų, kuriuos kasmet sumoka į Japoniją eksportuojančios ES bendrovės. Lietuvos pieno perdirbimo įmonės šią savaitę jau sulaukė svečių iš Japonijos.  
Sūriai
Sūriai

Vos įsigaliojus sutarčiai Lietuvos pieno perdirbimo įmones aplankė Japonijos bendrovių desantas. Šeštadienį Japonijos verslininkai lankėsi „Vilkyškių pieninėje“, pirmadienį – „Rokiškio sūrio“ įmonėje.

Ketina eksportuoti sūrius

„Vilkyškių pieninė“ jau anksčiau į Japoniją bandė eksportuoti sūrius, tačiau galiojantys muitai neleido susitarti dėl ilgalaikių sutarčių.

„Anksčiau galiojo skirtingi muitai skirtingoms šalims, tačiau dabar palaipsniui jie mažinami visai ES, todėl galvojame pieno produktus parduoti japonams. Kaip tik šeštadienį mūsų įmonėje lankėsi atstovai iš vienos Japonijos bendrovės“, – 15min teigė „Vilkyškių pieninės“ generalinis direktorius Gintaras Bertašius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ „Vilkyškių pieninės“ generalinis direktorius Gintaras Bertašius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ „Vilkyškių pieninės“ generalinis direktorius Gintaras Bertašius

Vilkyškių pienininkai ketina eksportuoti aukštos koncentracijos išrūgų baltymus, sūrius. „Tai didelė, moki rinka. Kasmet japonai vartoja vis daugiau pieno produktų, tad galimybių mums tik daugėja“, – sakė G.Bertašius.

Siūlys ir „Grand“, ir mocarelą

Pirmadienį svečius iš Japonijos sutikęs „Rokiškio sūrio“ vadovas Dalius Trumpa teigia irgi išgirdęs susidomėjimą produktų importu. Pasak jo, muitai proporcingai mažės keletą metų. „Prekybos sąlygos gerėja. Be to, tradiciniai pieno produktų gamintojai – Australija, Naujoji Zelandija atsisuka į Kinijos rinką, tad japonai lieka be tiekėjų. Tai mums atveria papildomų galimybių“, – teigė D.Trumpa.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Rokiškio pienas‟ direktorius Dalius Trumpa
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Rokiškio pienas‟ direktorius Dalius Trumpa

„Rokiškio sūris“ japonams planuoja įsiūlyti kietąjį sūrį „Grand“, mocarelą, pieno išrūgų produktus. Anksčiau jau būta bandymų vežti produktus į Japoniją, tačiau neišsiplėtojo iki didelių kiekių.

Japonijoje rinka yra konkurencinga, be to, kainas pakeldavo ir dideli muitai, tačiau dabar tikimasi, kad lietuviški produktai galės sėkmingiau konkuruoti Japonijoje.

Japonams tiekia upėtakių filė

„Vičiūnų grupės“ vadovas Šarūnas Matijošaitis informavo, kad prekybą Japonijoje vykdo nuo 2018 m. pradžios, kai pradėta dirbti su viena didžiausių pasaulio korporacijų „Marubeni“.

Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Šarūnas Matijošaitis
Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Šarūnas Matijošaitis

Praėjusiais metais „Vičiūnų grupės“ pardavimai šiam japonų prekybos milžinui perkopė milijoną eurų, japonams tiekiame premium klasės lašišinių upėtakių filė. Tuo tarpu šiais metais verslo plėtra Japonijoje įgauna didesnį pagreitį – deramės su dar keliomis didžiosiomis japonų korporacijomis bei prekybos tinklais", – teigė Š.Matijošaitis komentare 15min.

Laisvosios prekybos susitarimas, anot jo, yra sveikintinas žingsnis, "kuris sumažins mokestinę ir biurokratinę naštą, palengvins verslo plėtrą".

„Vičiūnų grupė“ skelbia turinti japonams svarbius ASC, MSC, BIO bei kitus sertifikatus. Šiuo metu „Vičiūnų grupė“ su didžiaisiais japonų žaidėjais derasi dėl populiariausios šioje šalyje skumbrės, taip pat lašišos importo, planuose – surimi bei kiti gaminiai.

"Be abejo, prekybos sąlygų palengvinimas prisidės plėtojant verslą Tolimųjų Rytų kryptimi", - sakė Š.Matijošaitis.

Eksportuoja 180 lietuviškų bendrovių

Japonija yra trylikta pagal dydį Lietuvos prekybos partnerė už ES ribų. Savo produkciją į Japoniją eksportuoja daugiau kaip 180 Lietuvos bendrovių ir 82 proc. iš jų yra mažos ir vidutinės įmonės. Šiuo metu iš prekybos su Japonija Lietuvoje palaikoma daugiau kaip 2 tūkstančiai darbo vietų.

Per metus į Japoniją iš Lietuvos eksportuojama maždaug už 120 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs