2016 metų lapkričio 22 dieną „Vinci“ akcijos smuko beveik penktadaliu, kai kelios žiniasklaidos priemonės paskelbė pranešimus, paremtus neva bendrovės pranešimu spaudai.
Pranešime buvo teigiama, kad „Vinci“ atleido vyriausiąjį finansininką ir tikslino savo 2015-ųjų bei 2016-ųjų pirmojo pusmečio ataskaitas, nes neva buvo aptikta kelių milijardų eurų vertės apskaitos klaidų.
Prancūzijos finansų rinkų priežiūros tarnyba (AMF) pareiškė, kad „Bloomberg“ išplatino „informaciją, nors turėjo žinoti, jog ji buvo melaginga“.
Anot AMF, „Bloomberg“ nepaisė žurnalistų etikos, kadangi „nepatikrino informacijos prieš ją paskelbdama“.
Suklastotasis pareiškimas spaudai beveik nesiskyrė nuo įprastų grupės pranešimų spaudai, tačiau buvo paskelbtas vadinamojoje veidrodinėje svetainėje. Tinklalapio adresas buvo neįprastas, o spaudos atstovo mobiliojo telefono numeris buvo neteisingas.
Praėjus pusvalandžiui po suklastoto pareiškimo išsiuntimo, sukčiai pateikė netikrą paneigimą ir dar labiau visus supainiojo, kol „Vinci“ nepaskelbė tikro paneigimo.
Vienu metu „Vinci“ akcijos krito 19 proc. o bendrovės vertė sumažėjo 6 mlrd. eurų.
„Bloomberg News“ teigė esanti nusivylusi AMF sprendimu ir ketinanti jį apskųsti.
„Bloomberg News“ tapo viena iš rafinuotos apgaulės aukų... Mes apgailestaujame, kad AMF nenustatė ir nenubaudė apgavystės kaltininkų, o pasirinko bausti žiniasklaidą, kuri padarė viską, kad praneštų apie tai, kas pasirodė galint būti vertinga informacija“, – pažymėjo naujienų agentūros atstovas spaudai.