Prancūzų „Idex“ užbaigė „Danpower Baltic“ įsigijimo sandorį

Vienos didžiausių Europos investicijų bendrovių „Antin“ valdoma Prancūzijos atsinaujinančios energetikos grupė „Idex“ užbaigė Vokietijos ir Lietuvos kapitalo bendrovės „Danpower Baltic“ įsigijimo sandorį.
„Idex“ grupės prezidentas Thierry Franckas de Preaumontas ir Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas
„Idex“ grupės prezidentas Thierry Franckas de Preaumontas ir Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas / „Idex“ nuotr.

„Danpower Baltic“ nuo šiol vadinsis „Idex Baltic“, pranešė „Idex“.

Pasak „Idex“ grupės prezidento Thierry Francko de Preaumonto, jos patirtis leis sustiprinti atsinaujinančios energetikos plėtrą Lietuvoje.

„Planuojame ne tik efektyviai plėtoti esamus projektus kartu su savo partneriais, bet ir investuoti į naujus“, – pranešime sakė jis.

Antradienį „Idex“ vadovai kompanijos veiklą ir investicinius planus pristatė energetikos ministrui Žygimantui Vaičiūnui.

„Idex“ iš Vokietijos Hanoverio savivaldybės įmonės „Enercity“ valdomos kompanijos „Danpower“ už neįvardijamą sumą įsigijo 50 proc. „Danpower Baltic“ akcijų. Dar 40 proc. akcijų pardavė investicinė grupė „Geco Investicijos“ (jai liko 10 proc.). Pastarąją valdo vienas „Kesko Senukų“ savininkų Artūras Rakauskas bei investicinė grupė „Žabolis ir partneriai“.

Per penkerius metus „Danpower“ Lietuvoje teigia investavusi apie 100 mln. eurų. Įmonė Vilniuje, Kaune ir Joniškyje valdė šešias biokuro katilines ir vieną kogeneracinę jėgainę.

Pasak „Danpower“ finansų direktoriaus Burkhardo Vogelio, sprendimą parduoti verslą Lietuvoje nulėmė pasikeitusi pagrindinio akcininko – Vokietijos kompanijos „Enercity“ – verslo plėtros strategija.

„Danpower“ ir Energetikos ministerija yra įgyvendinusios savo įsipareigojimus pagal 2018 metais pasirašytą taikos sutartį, kuria buvo užbaigti ne vienerius metus trukę teisiniai valstybės institucijų ir investuotojų ginčai.

Nuo 1963 metų veikianti „Idex“ grupė valdo 50 centralizuoto šilumos tiekimo ir aušinimo tinklų. Įmonei taip pat priklauso 160 biokuro katilinių bei 16 energijos gamybos iš atliekų įrenginių.

Grupėje dirba beveik 4 tūkst. specialistų, jos apyvarta 2018 metais siekė 929 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų