„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Prasidėjo inžinerinės pramonės ir inovacijų paroda „Balttechnika 2022“: ką joje pamatyti ir išgirsti?

Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjo tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika 2022“. Joje naujoves ir pažangiausius sprendimus pristato 92 bendrovės iš Lietuvos ir užsienio. Parodos metu taip pat vyks konferencija, kurioje bus kalbama apie ketvirtąją pramonės revoliuciją ir tai, kaip ją galėtų išnaudoti Lietuvos verslas, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Prasidėjo inžinerinės pramonės ir inovacijų paroda „Balttechnika 2022“
Prasidėjo inžinerinės pramonės ir inovacijų paroda „Balttechnika 2022“ / Organizatorių nuotr.
Temos: 2 Verslas Paroda

Paroda grįžta atsinaujinusi

Parodos atidarymo ceremonijoje kalbėjęs „Litexpo“ direktorius Justinas Bortkevičius pabrėžė, kad šių metų „Balttechnika“, kuri yra jau 29-oji, ypatinga tuo, kad po dvejų pandeminės pertraukos metų ji sugrįžo atgimusi, pasikeitusi ir prisitaikiusi prie naujų tendencijų.

„Anksčiau parodoje dominavo gamybinės staklės ir įvairūs pramonei skirti įrenginiai, o šiandien parodoje pristatoma ir daug intelektinių – technologinių sprendimų, kurie gali padėti optimizuoti gamybos procesą, mažinti suvartojamos energijos sąnaudas ir diegti tvarumą skatinančius sprendimus. Ateities pramonė bus labai susijusi su robotikos ir informacinių technologijų sektoriais. Šią tendenciją ir atspindi šių metų paroda“, – sakė J.Bortkevičius.

Atsinaujinusia ir sugrįžusia paroda taip pat džiaugėsi bei jos dalyvius sveikino Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. „Balttechnika 2022“ atidarymo ceremonijoje ji teigė, kad nors šalyje yra daug puikių lietuviškų inovatyvių technologijų pavyzdžių, norėtųsi, kad jų ateityje būtų dar daugiau.

„Norime dar didesnio proveržio. Kad jis įvyktų, būtinos investicijos į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą. Valstybė yra užsibrėžusi iki 2024 m. tam skirti 1,5 proc. BVP. Taip pat labai svarbu padėti jaunimui atrasti inžinerinius mokslus, kad jie būtų suvokiami ne vien tik kaip užduočių sprendimas prie lentos, bet ir įspūdingų inovacijų konstravimas. Šioje parodoje pristatomi sprendimai yra įrodymas, ką gali žmogaus žinios ir gebėjimai. Trečias svarbus dalykas – mokėti pasidžiaugti pasiekimais ir juos pristatyti, kad kuo daugiau Lietuvos žmonių žinotų, ką yra sukūrusi Lietuvos inžinerinė pramonė“, – sakė A.Armonaitė.

Savo ruožtu Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacijos (LINPRA) prezidentas Tomas Prūsas parodos atidarymo ceremonijoje pabrėžė, kad visi šiandien susirinkę parodoje turi vieną tikslą – iki 2030 m. Lietuvą paversti inžinerijos šalimi.

„Siekiame, kad Lietuvą, kaip inžinerijos šalį, žinotų Europa ir visas pasaulis. Todėl turime visą gyvenimą ugdyti tam reikalingas kompetencijas tiek šeimose, tiek darbovietėse, tiek ir kitur. Jeigu mes skatinsime daugiau žmonių, o ypač jaunimą, tobulėti ir ugdyti savo inžinerines kompetencijas, Lietuva bus eksportuojanti inžinerinės pramonės šalis“, – sakė T.Prūsas.

Registracijos į parodą viršijo lūkesčius

Organizatorių teigimu, šių metų parodoje dalyvauja ir savo sprendimus lankytojams pristato daugiau nei 90 bendrovių. 15 proc. jų yra užsienio kompanijos iš Latvijos, Estijos, Danijos, Lenkijos ir Ukrainos.

„Litexpo“ parodų organizavimo skyriaus vadovės Jolantos Beniulienės teigimu, svarbiausiais „Balttechnika 2022“ akcentais galima įvardyti tris segmentus: įprastą parodą, kurioje pristatomos pramonei skirtos naujovės ir mezgami verslo kontaktai, „Inovacijų salą“, dedikuotą tik Lietuvos inovatyvių bendrovių sukurtoms technologijoms, ir konferenciją „Making Industry 4.0 Real“.

Nauja parodos struktūra ir išplėstas jos turinys, pasak J. Beniulienės, sudomino ne tik įvairių pramonės sričių specialistus, bet ir plačiąją visuomenę.

Išankstinės technologijų ir inžinerinės pramonės srities specialistų registracijos viršijo lūkesčius ir ankstesnių metų skaičius. Jų sulaukta daugiau nei 2 700.

Didelio pasisekimo sulaukė ir „Litexpo“ iniciatyva pakviesti Lietuvos moksleivius ir studentus parodoje apsilankyti nemokamai. Tokia galimybe pasinaudoti suskubo ir iš anksto užsiregistravo daugiau nei 3 300 jaunuolių.

Organizatorių nuotr./Prasidėjo inžinerinės pramonės ir inovacijų paroda „Balttechnika 2022“
Organizatorių nuotr./Prasidėjo inžinerinės pramonės ir inovacijų paroda „Balttechnika 2022“

„Inovacijų saloje“ – pažangiausios inovacijos, sukurtos Lietuvoje

Pagrindinė šių metų parodos naujiena ir svarbiausias akcentas – „Inovacijų sala“. Taip pavadinta trečioji „Litexpo“ parodų salė, kurioje trims dienoms įsikūrė Lietuvos inovatyvios bendrovės ir startuoliai.

„Inovacijų salos“ koncepciją įgyvendinti padedančios Lietuvos Inovacijų agentūros Proveržio sričių departamento direktoriaus Pauliaus Petrausko teigimu, sprendimas parodoje ypatingą dėmesį skirti vietiniams inovacijų kūrėjams ir plėtotojams yra itin svarbus ir gali svariai prisidėti prie šalies konkurencingumo didinimo.

„Bendrovės, ypač plėtojančios technologines inovacijas, ne tik generuoja pridėtinę vertę aptarnaujamiems verslams, kuria darbo vietas, moka mokesčius, bet ir vysto naujas rinkas. Tokių įmonių nebuvimas valstybei reikštų visišką priklausomybę nuo užsienio tendencijų bei chroniškai žemesnį ekonominį konkurencingumą“, – sakė P.Petrauskas.

„Inovacijų salos“ naudingumu bei sėkme neabejoja ir J.Beniulienė. Jos teigimu, šis parodos segmentas turėtų sulaukti daugiausia lankytojų dėmesio.

„Ten galima pamatyti „Dancer“ ir „Altas“ elektrinius autobusus, ketvirto automatizacijos lygio dronus, biometanu ir elektra varomus traktorius, ore sklendžiančias „Gluk Media“ hologramas, „Desibot“ autonominį ultravioletine spinduliuote patalpas dezinfekuojantį robotą, elektromobilių įkrovimo stoteles, „SoliTek“ išmaniąsias elektros kaupimo baterijas ir daugelį kitų sprendimų“, – vardijo „Litexpo“ parodų organizavimo skyriaus vadovė.

Organizatorių nuotr./Prasidėjo inžinerinės pramonės ir inovacijų paroda „Balttechnika 2022“
Organizatorių nuotr./Prasidėjo inžinerinės pramonės ir inovacijų paroda „Balttechnika 2022“

Konferencija „Making Industry 4.0 Real“

Svarbus parodos „Balttechnika 2022“ akcentas – po kelerių metų pertraukos į jos programą sugrįžtanti konferencija „Making Industry 4.0 Real“, kurią organizuoja „Litexpo“ partnerė LINPRA kartu su Lietuvos skaitmeninių technologijų sektoriaus asociacija „Infobalt“ bei Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmais AHK.

Konferencija, kurios pagrindinė tema – kaip technologinė transformacija gali padėti didinti pramonės atsparumą ir tvarumą, prasideda jau pirmąją parodos dieną.

Pagrindinėje konferencijos sesijoje bus skaitomi pranešimai ir vyks diskusijos apie pramonės tvarumo tendencijas Europoje ir Lietuvoje. Paralelinių sesijų metu LINPRA priklausančios įmonės dalysis savo transformacijos patirtimi ir įgyvendintais sprendimais.

Parodoje taip pat vyks ir verslo kontaktų mezgimo renginys Lietuvos bei užsienio pramonės atstovams, LINPRA kartu su „EIT Manufacturing“ pakvies į konferenciją „EIT Open Day Lithuania“, kurioje gamybos ir inovacijų įmonių atstovai galės aptarti, kaip pasiruošti ateities pramonės veikloms, kokių žinių prireiks organizacijoms, kokie įgūdžiai padės užtikrinti tvarią ir skaitmeninę ateitį gamyboje. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai drauge su partneriais pakvies į gamybos įmonėms skirtą renginį „Skaitmeninė pramonės transformacija – misija (ne)įmanoma“. Jame bus pristatomos skaitmeninės transformacijos galimybės, tarptautinės ir nacionalinės finansavimo iniciatyvos bei naujai parengtas „Suminis pramonės skaitmeninimo indeksas 2022“.

„Balttechnika 2022“ vyks tris dienas, spalio 19–21 dienomis. Daugiau apie parodą ir jos programą galima sužinoti interneto svetainėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų