Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Premjerė: tai, kad valstybės tarnybos reforma įmanoma, rodo sėkmingas įmonių pertvarkymas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo forume „Kompetentingas ir įgalintas veikti viešasis sektorius – misija įmanoma“, rašoma Vyriausybės pranešime spaudai.
Ingrida Šimonytė
Ingrida Šimonytė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Valstybės tarnybos pertvarka yra vienas iš penkių šios Vyriausybės kadencijos Ministrės Pirmininkės portfelio strateginių darbų.

„Valstybės tarnybos pertvarka būtina pirmiausia dėl to, kad susiduriame su kokybiškų sprendimų rengėjų, o ypač šių sprendimų įgyvendintojų, trūkumu. Pagal 2019 metų tarptautinį valstybės tarnybos efektyvumo indeksą Lietuva užima 20 vietą iš 38 galimų. Atrodo, per vidurį, gal ir neblogai. Tačiau tokioje srityje kaip valstybės tarnautojų gebėjimai esame tik 36 vietoje. Tad turime didelę erdvę reformoms“, – sakė premjerė.

Anot premjerės, rasti kompetentingų vadovų valstybės tarnybai yra sudėtinga. Tai ypač išryškino pandemija ir migrantų krizė. Spręsdama tai Vyriausybė turėjo imtis „rankinio“ valdymo, užuot suveikus institucijoms ir pirmiausia jų vadovams.

Pasak I.Šimonytės, ne visada iki galo aišku, kokias administracines ir viešąsias paslaugas teikia institucijos, susiduriame su paslaugų dubliavimu, nėra vienodų standartų, finansavimas neefektyvus, daug keblumų sukelia valstybės tarybos darbo užmokesčio sistema.

„Valstybės tarnybos pertvarkymo srityje šiuo metu susitelkta į vadovų korpusą. Kuriamas vadovų paieškos, pritraukimo ir atrankos modelis, atliekama valstybės tarnybos vadovų darbo užmokesčio atotrūkio analizė. Reformos tikslas – konkurencinga valstybės tarnyba, kur žmogiškieji ištekliai laisvai juda tarp jos ir privataus sektoriaus“, – sakė premjerė.

Funkcijų peržiūros ir institucijų tinklo optimizavimo srityje šiuo metu dirbama dviem kryptimis. Vidaus reikalų ministerija peržiūrėjo savo funkcijas, išsigrynino politikos ir politiką įgyvendinančias funkcijas ir kaip pavyzdinį modelį pateikė kitoms ministerijoms. Taip pat rengiama viešojo valdymo studija su siūlymais, kaip stiprinti sprendimus įgyvendinančias institucijas. Administracinių ir viešųjų paslaugų srityje vykdoma viešųjų ir administracinių paslaugų inventorizacija: kokios paslaugos teikiamos, kokia jų apimtis.

„Kad užsibrėžtus tikslus įmanoma pasiekti, rodo valstybės valdomų įmonių reforma, taip pat yra politinė valia, tačiau labai svarbu sutarti, kad reforma nebuvo ir nėra vieno politinio ciklo rezultatas“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos