Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Priežastys, paskatinančios rinktis slaugytojo darbą Norvegijoje

Norvegiškas atlyginimas ir socialinės garantijos – svarbi, bet toli gražu ne vienintelė priežastis, paskatinanti slaugytojus mokytis norvegų kalbos ir dirbti Norvegijos gydymo bei slaugos įstaigose. Galimybė praplėsti savo kompetencijas ir papildyti žinių bagažą, asmeninis tobulėjimas ir šansas aukštyn kojomis apversti savo karjerą vilioja smalsius ir savo darbą mylinčius slaugos specialistus, ateinančius į „Centric Care Lietuva“ organizuojamus specializuotus norvegų kalbos kursus slaugytojams.
Slaugos specialistai Norvegijoje
Slaugos specialistai Norvegijoje / „Centric Care“ nuotr.

Tarptautinė patirtis ir galimybė keliauti

Smalsumas ir noras tiek pamatyti skandinavišką medicinos sistemą iš vidaus, tiek betarpiškai gyventi kitos šalies kultūroje, jaustis tos kultūros dalimi, tampa vienu pagrindinių motyvų daugeliui jaunosios kartos slaugytojų, nusprendusių pakreipti savo karjerą į užsienį.

Kaip sako pagal „Centric Care“ programą Norvegijoje dirbti pradėjusi slaugytoja Sandra Kondratavičiūtė, integracija naujame krašte, bendraujant šviežiai išmokta norvegų kalba, vyksta daug lengviau, nei būtų galima tikėtis: „Juk Norvegija išties tolerantiška šalis emigrantams. Ir visai nesvarbu, kokio esi amžiaus – mano patirtis rodo, kad Norvegijoje sėkmingai adaptuojasi tiek jauni, neseniai mokslus baigę slaugytojai, tiek vidutinio ar vyresnio amžiaus žmonės“.

„Centric Care nuotr./Sandra Kondratavičiūtė
„Centric Care nuotr./Sandra Kondratavičiūtė

Jai pritaria ir slaugytojas Povilas Smaliukas: dirbdamas Norvegijoje, slaugas gali susidėlioti norimą darbo grafiką pagal savo poreikius ir galimybes, susiplanuodamas laisvalaikį taip, kad galėtų kokybiškai pailsėti ir keliauti. „Tokios galimybės tikrai neturėčiau dirbdamas Lietuvoje,“ – tvirtina jis.

Naujos kompetencijos ir platesnės žinios

Tai, kas iš pradžių atrodo kaip kliūtis – būtinybė išmokti norvegų kalbos – labai greitai tampa plačiu langu ir naujomis galimybėmis. Per kelis mėnesius trunkančius intensyvius specializuotus kalbos kursus slaugytojai pramoksta kalbos tiek, kad gali susikalbėti ne tik dirbdami Norvegijos ligoninėse ar slaugos namuose, bet ir parduotuvėje, įvairiose institucijose ar tiesiog su kaimynais norvegais gatvėje.

„Pasak kai kurių jaunųjų slaugų, pirmieji metai, praleisti dirbant Norvegijoje, ne tik suteikė daug pasitikėjimo savimi, bet ir įkvėpė galvoti apie įvairius ateities scenarijus: galbūt išmokti dar vienos užsienio kalbos ir padirbėti kitose šalyse, o gal pasinaudoti jau puikiomis norvegų kalbos žiniomis ir atrasti kitokių karjeros galimybių gimtojoje Lietuvoje“, – apie įvairias Norvegijoje dirbančių slaugytojų patirtis pasakoja „Centric Care Lietuva“ personalo vadovė Liudmila Gerasimova.

Kitas pirmiausiai slaugytojams į akis krintantis dalykas Norvegijoje – platesnės slaugytojo kompetencijos kasdieniame darbe: čia slaugytojas laikomas svarbiu komandos nariu. Kaip pastebi Sandra, norvegų slaugytojai visuomet dalyvauja vizitacijose, ko jos lietuviškoje patirtyje niekada nėra buvę. „Be to, gydytojai visuomet teiraujasi slaugytojo nuomonės ir į ją atsižvelgia,“ – įspūdžiais dalijasi jau pusmetį Norvegijoje slauge dirbanti mergina.

„Centric Care Lietuva“ nuotr. /„Centric Care Lietuva“ personalo vadovė Liudmila Gerasimova
„Centric Care Lietuva“ nuotr. /„Centric Care Lietuva“ personalo vadovė Liudmila Gerasimova

Įkvepia ir kultūriniai darbo santykių skirtumai: atvykusius slaugytojus pasitinka draugiška aplinka ir šiltas bendravimas

„Norvegijoje visi itin šiltai bendrauja – pradedant padėjėjais, baigiant vyr. gydytojais; dažnai net pietus valgome visi kartu. Kitas akivaizdus skirtumas, kad norvegai darbo metu stengiasi kuo mažiau stresuoti, dirba iš lėto, ramiai. Norvegijoje vienam slaugytojui tenka mažiau pacientų nei Lietuvoje, todėl ir darbas yra labiau sutelktas, be skubos ir iš jos kylančio streso,“ – sako slaugytojas Povilas, pabrėždamas, kad ne mažiau svarbu ir tai, kad Norvegijos sveikatos sistema yra orientuota pirmiausia į žmogaus poreikius – o tik tada į gydymą. Tai reiškia, kad visada atsižvelgiama į ligonio nuomonę, su juo kalbamasi apie gydymą, aptariamas slaugos planas – taip siekiant suteikti sergančiajam kuo daugiau komforto ir palengvinti gijimo procesą.

„Centric Care Lietuva“ archyvo nuotr./Povilas Smaliukas
„Centric Care Lietuva“ archyvo nuotr./Povilas Smaliukas

Visokeriopa pagalba ir rūpestis „nuo – iki“

Žinojimas, kad vos pabaigęs kursus galėsi pradėti dirbti norimoje srityje, suteikia ramaus užtikrintumo ir stipriai sumažina nerimą, natūraliai kylanti persikeliant dirbti ir gyventi į visai kitą šalį, kultūrą ir medicinos sistemą. Pagal „Centric Care Lietuva“ programą dirbantiems lietuviams slaugytojams ne tik atsiveria plačios galimybės („Centric Care“ yra pasirašiusi sutartį su visomis Norvegijos ligoninėmis), bet ir užtikrinama visokeriopa pagalba persikėlimo ir apsigyvenimo procese. Slaugytojams į pagalbą ateina norvegai koordinatoriai, padedantys tiek ieškotis norimos darbo vietos, tiek vėliau – sklandžiai persikraustyti ir įsikurti .

„Su mano nuostabiąja koordinatore ne tik aptardavome, kokiame bute gyvensiu ir kokias biurokratines procedūras turėsiu atlikti atvykusi į Norvegiją, bet ir stengėmės kuo daugiau bendrauti per „Skype“ programėlę norvegiškai. Man tai buvo puikiausia norvegų kalbos praktika, be to, pokalbiai padėjo įgyti pasitikėjimo savimi ir nebesibaiminti dėl būsimo darbo svetimoje šalyje,“ – sako Norvegijoje dirbanti slaugytoja Olga Rogovska.

„Centric Care“ arch. nuotr./Olga Rogovska
„Centric Care“ arch. nuotr./Olga Rogovska

Jei domitės galimybe dirbti slaugytoju Norvegijoje, maloniai kviečiame atvykti į „Centric Care Lietuva“ organizuojamą susitikimą, kurio metu atsakysime į visus jums rūpimus klausimus.

Susitikimas vyks: Socialinių mokslų kolegijoje, Kalvarijų g. 137E, Vilniuje lapkričio 12 dieną 18:00.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos