Leidinys pateikia įvairių pavyzdžių, kaip skirtingų valstijų darbdaviai susiduria su darbuotojų trūkumu. JAV nedarbo lygis ir toliau smunka, lapkritį jis pasiekė 17-os metų rekordines žemumas ir sudarė vos 4,1 proc.
Dar niekada darbuotojams nebuvo taip lengva susirasti darbą nuo pat dešimtojo dešimtmečio vidurio. Kas mėnesį registruojamai rekordiškai daug laisvų darbo vietų.
Paprastai tai sukeltų ovacijas, tačiau dabar tik neramina valdžią, aiškino Kalifornijoje įsikūrusio „Pacific Research Institute“ ekonomistas Wayne Winegardenas.
„Jeigu yra mažiau dirbama, bus mažesnis augimas, nebent pavyktų kompensuoti technologijomis ir didesniu produktyvumu“, – aiškino jis.
Darbo jėgos trūkumas taip pat kiša koją respublikonų siekiui sukurti daugiau darbų mažinant mokesčius, paaiškino ekonomistas Alanas Cole'as.
„Dauguma žmonių, kurie tikrai norėjo grįžti į darbą, jau atsigavo po krizės“, – aiškino ekonomistas.
Bendrovės, kurios sutaupys sumažinus joms mokesčius, tikina, kad naujų darbuotojų rasti gali būti sudėtinga už tokį atlyginimą, kokį jie pasiryžę mokėti.
Verslo lyderiai jau seniai skundžiasi dėl „įgūdžių žirklių“, kitaip tariant, kvalifikuotų darbuotojų trūkumo.
Ypač sunku toms įmonėms, kurioms reikia kvalifikuotų gamybos darbuotojų, turinčių pakankamą kompiuterinį raštingumą.
Netgi darbo vietos, kurios nekeliami tokie aukšti reikalavimai, tarkime, vairuotojo, nėra lengvai užpildomos.
Netgi darbo vietos, kurios nekeliami tokie aukšti reikalavimai, tarkime, vairuotojo, nėra lengvai užpildomos.
Amerikos vilkikų asociacija neseniai pranešė, kad per artimiausius šešerius metus jai reikės beveik milijono naujų darbuotojų siekiant pakeisti į pensiją išeinančius vairuotojus.
Atlyginimų kėlimas, solidesni pensijų pasiūlymai, bandymas samdyti daugiau moterų vyrų dominuojamame sektoriuje kol kas vis dar nepadėjo rasti pakankamo skaičiaus darbuotojų.
Taip pat pastaruoju metu įsidarbinusių arba aktyviai darbo ieškančių amerikiečių dalis pastebimai susitraukė iki 62,7 proc. nuo 66 proc. 2007 metų gruodį, recesijos išvakarėse.
W.Winegardenas išskyrė vieną potencialią priežastį. Opioidų krizė, kuri žmones išstūmė iš darbo jėgos gretų. Nuskausminamųjų vaistų receptų skaičiaus augimas 1999-2015 metais yra siejamas su 20 proc. smukusiu vyrų ir 25 proc. smukusiu moterų dalyvavimu darbo rinkoje.
Tai kompromituoja JAV prezidentą Donaldą Trumpą, kuris antradienį tviteryje pasidalijo tokia prognoze: „Kiti metai bus puikūs kompanijoms ir darbams“.