Profesinių kursų pasiūla Lietuvoje: kiek trunka, kainuoja ir gali padidinti algą

Norintiems išmokti naujos specialybės ar keisti profesiją Lietuvoje nemažai galimybių. Kursus bei mokymus siūlo profesinės mokyklos, mokymo centrai, Užimtumo tarnyba, tad pasirinkti tikrai yra iš daug variantų. Tiems, kas nutaria kelti kvalifikaciją, mokslus gali apmokėti darbdavys, o sužinojus, kad greitai neteks darbo, patobulinti įgūdžius, pasirengti rasti naują ir garantuoti būsimą – Užimtumo tarnyba.
UAB „Bleiras Logistics“ vairuotojų mokymai
UAB „Bleiras Logistics“ vairuotojų mokymai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Populiariausi kursai Lietuvoje jau keletą metų išlieka darbininkų bei IT specialistų, kuriuos darbdaviai graibsto vos įžengusius į kibernetinį pasaulį. Įmonės dar statydamos pastatus gamykloms, fabrikams ar biurams sudaro sutartis su mokymo įstaigomis, kad šios paruoštų tam tikrą skaičių reikiamų darbuotojų. Užimtumo tarnybos teigimu, jei įmonė kuriama didesniame miestelyje, darbuotojų jai ieškoma ne tik jame, bet ir aplinkiniuose rajonuose.

Mokymosi trukmė ir kaina priklauso nuo to, ar pasirenkama įgyti kvalifikaciją, ar profesiją. Taip pat atsižvelgiama į specialybės paklausumą. Iš viso šiemet jau 2863 Užimtumo tarnybos klientai įgijo naują kvalifikaciją ar kompetenciją, iš jų – 36,7 proc. buvo iki 29 metų amžiaus, 30–44 metų asmenys sudarė 26,7 proc., 45–54 metų – 15,8 proc., 50–55 metų – 28,8 proc., 55 ir daugiau metų – 20,8 proc. Per pandemiją gana nemažai vyresnių žmonių nutarė tobulėti profesinėje srityje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis