Profsąjunga pranešė, kad išsamios informacijos apie planuojamą streiką paskelbs penktadienį, 18 val. Lietuvos laiku.
Streiko buvo galima tikėtis po to, kai sekmadienį profsąjunga pranešė, jog žlugo arbitražo derybos su „Lufthansa“ vadovybe.
Nors UFO pasižadėjo netrukdyti keleivių planų per Kalėdas, profsąjunga perspėjo, kad po ketvirtadienio streikas gali įvykti bet kurią dieną.
„Lufthansa“ pasmerkė grasinimus organizuoti streiką.
„Nemanome, kad streikas gali tapti sprendimu“, – naujienų agentūrai DPA pareiškė bendrovės atstovas spaudai.
Jis teigė, kad vežėja „toliau tiki“ arbitražo procesu ir trokšta dalyvauti diskusijose, kurias du nepriklausomi tarpininkai pasiūlė surengti sausio pradžioje.
Streiko buvo galima tikėtis po to, kai sekmadienį profsąjunga pranešė, jog žlugo arbitražo derybos su „Lufthansa“ vadovybe.
Praėjusį mėnesį „Lufthansa“ skrydžių palydovai surengė masinį 48 valandų streiką, dėl kurio Vokietijos oro uostuose buvo atšaukti 1,5 tūkst. skrydžių, o kelionių planus buvo priversti keisti 200 tūkst. keleivių.
Reikalaudama palankesnių atlyginimų, ypač naujai įsidarbinusiems darbuotojams, profsąjunga siekia didesnių išmokų ir lengvesnių būdų sudaryti ilgalaikes sutartis.
„Lufthansa“ ilgą laiką atsisakinėjo aptarti reikalavimus, tvirtindama, kad profsąjunga nebeturi teisės atstovauti darbuotojams po vidinių vadovybės kovų. Bendrovė net mėgino užginčyti UFO teisinį statusą teisme.
Visgi lapkričio streikai privertė bendrovę pakeisti poziciją ir susitarti dėl derybų su UFO lyderiais, tarpininkaujant dviem nepriklausomiems tarpininkams.
Nei profsąjunga, nei „Lufthansa“ nepateikė informacijos apie arbitražo derybas, tačiau pasak Vokietijos žiniasklaidos, abiems šalims netgi nepavyko susitarti, kurias temas reikėtų aptarti.
Anot Vokietijos žiniasklaidos, UFO, be geresnių darbo sąlygų darbuotojams, UFO siekia garantijų, jog skrydžių palydovų atžvilgiu streikų atveju nebus imamasi drausminamųjų priemonių.
Keturios iš „Lufthansa“ grupės mažesnių dukterinių bendrovių taip pat dalyvavo mėnesinėse eilėse.
Keturių „Lufthansa“ patronuojamųjų bendrovių – „Eurowings“, „Germanwings“, „SunExpress“ ir „Lufthansa CityLine“ – darbuotojai taip pat kovoja dėl didesnio darbo užmokesčio, o spalį jie surengė vienos dienos įspėjamąjį streiką.