Vasario 24 dieną pasaulį sukrėtė Rusijos invazija į Ukrainą. Šį poveikį pajuto ir Tarptautinis investicijų bankas (IIB), kai jo veikloje dalyvavusios kai kurios Rytų Europos šalys (išskyrus Vengriją) nutraukė ryšius su šia institucija.
Šis bankas, prieš kelerius metus su Vengrijos vyriausybės pagalba perkėlęs savo būstinę iš Maskvos į Budapeštą, yra vadinamas „Putino Trojos arkliu“ ir „Rusijos šnipų banku“.
Tuo tarpu Oksforde išsilavinimą įgijusiam ir Rusijai simpatijų neslepiančiam britui E.R.Aucklandui dėl karo kilęs chaosas IIB buvo galimybė pakilti karjeros laiptais. Magistro laipsnį Oksforde įgijęs britas specializuojasi Rusijos ir buvusių socialistinių šalių ekonomikose, o IIB dirba nuo 2015 metų.
Šių metų balandį jis paskirtas IIB finansų vadovu. Tad, kuo čia dėta Estijos įmonė, Lietuvoje valdanti prekybos centrą ir biurus?
Išmintingas pasirinkimas
Darbas vadinamajame Rusijos šnipų banke, žinoma, nėra „atsitiktinumas“ ar „netyčinis karjeros kelio pasirinkimas“, kurį būtų galima paaiškinti IIB istorijos nežinojimu.
Savo pažiūrų E.R.Aucklandas neslepia ir socialinėje erdvėje. Socialiniuose tinkluose britas giriasi, kad yra paskiepytas „Sputnik“ vakcina ir kritikuoja Didžiosios Britanijos ambasadą Maskvoje už tai, kad iškėlė vaivorykštės vėliavas, kurios esą provokuoja Rusiją. Jis taip pat rengė ekonomines publikacijas Rusijos žiniasklaidai.