Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

R.Karoblis: paskyrus laikiną administratorių „Lifosa“ galėtų tęsti veiklą

Užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis sako, kad Seimui priėmus įstatymo pataisas ir paskyrus laikinąjį Kėdainių fosforo trąšų gamybos įmonės „Lifosa“ administratorių, tai leistų įmonei toliau veikti.
„Lifosos“ gamykla
„Lifosos“ gamykla / Bendrovės nuotr.

„Lifosos“ veikla sutriko po to, kai Europos Sąjunga (ES) paskelbė sankcijas netiesioginiam jos savininkui Rusijos oligarchui Andrejui Melničenkai, o įmonės sąskaitos buvo įšaldytos. Įmonė skelbė, kad balandžio 10-ąją ruošiasi stabdyti veiklą.

Pasak R.Karoblio, laikinasis „Lifosos“ administratorius galėtų būti paskirtas iš karto, priėmus Ekonominių ir kitų tarptautinių sankcijų įgyvendinimo įstatymo pakeitimus Seime. Tuomet įmonė galėtų tęsti veiklą, būtų išlaikomos darbo vietos.

„Finansų ministerija turi teisę paskirti administratorių, mano supratimu, („Lifosa“ – BNS) ir atitinka tuos kriterijus, kad būtų galima įjungti tą administravimo mechanizmą. (...) Realiai administratorius užtikrina tinkamą įmonės veikimą, tai išeina, kad įmonė, tikėtina, veiks, bus rasti sprendimai“, – BNS sakė viceministras.

„Klausimai dėl žaliavų yra, bet tikėkimės, bus viskas gerai, o darbuotojams savaime, priklausomai nuo ekonominės veiklos, bus mokami (atlyginimai – BNS)“, – pridūrė jis.

Pasak R.Karoblio, galima būtų nieko nedaryti ir įmonė sustotų, tačiau Vyriausybė pasiūlė tvarką, kad įmonė veiktų toliau, gautų pajamas ir užtikrintų darbo vietas.

„Vienas variantas – nedaryti nieko ir tada įmonė sustoja, nemokami atlyginimai ir panašiai, išimtys gal gali būti taikomos kurį laiką darbuotojų atlyginimams ir prastovoms, bet vis tiek pinigai išsektų sąskaitose ir finalas toks. O antras variantas yra – mechanizmas ir daromas, kad įmonė veiktų toliau, generuotų pajamas ir užtikrintų darbo vietas“, – sakė R.Karoblis.

„Lifosa“ praėjusią savaitę pranešė, kad iš likusių žaliavų gamina diamonio fosfato trąšas bei jas sandėliuoja, o institucijoms pateiktas pasiūlymas, kaip bendrovė galėtų tęsti veiklą.

„Lifosoje“ dirba kiek daugiau nei 1 tūkst. darbuotojų, vidutinis jų atlyginimas, „Sodros“ duomenimis, viršija 2,4 tūkst. eurų.

Tarptautinių sankcijų įgyvendinimą Lietuvoje kontroliuojanti Užsienio reikalų ministerija anksčiau leido daryti išimtį ir atsiskaityti su darbuotojais bei mokėti už paslaugas, būtinas ir įmonės veiklai ir saugumui.

100 proc. „Lifosos“ akcijų priklauso Šveicarijoje registruotai „EuroChem Group“, kurios 90 proc. priklauso A.Melničenkos valdomai Kipro įmonei „AIM Capital“. „EuroChem Group“ kovo 10 dieną pranešė, kad A.Melničenka nuo kovo 9 dienos atsistatydino iš jos direktorių valdybos, jis taip pat esą nebėra pagrindinis grupės naudos gavėjas.

„Lifosos“ finansų direktorė Regvita Ivanovienė kovo viduryje pranešė, kad A.Melničenka savo akcijas perrašė žmonai, tačiau įmonės akcininkų struktūra kol kas nepasikeitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų