Registrų centras: naujų įmonių steigimas nuosaikiai auga

Praėjusiais metais Lietuvoje įregistruotas 11 781 juridinis asmuo – 3,6 proc. daugiau nei 2017 metais, kai buvo įregistruoti 11 372 nauji juridiniai asmenys. Tarp populiariausių teisinių formų steigiant naują juridinį asmenį ir toliau išlieka uždaroji akcinė bendrovė ir mažoji bendrija, skelbia Registrų centras. 
Registrų centras
Registrų centras / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

2018 metais šalyje iš viso įregistruotos 6 048 uždarosios akcinės bendrovės. Palyginti su užpernai, jų skaičius sumažėjo 7,7 procento. Tuo metu mažųjų bendrijų steigimas per metus išaugo beveik 40 proc. – iki 4 111. Praėjusiais metais penktadaliu (iki 554) sumažėjo naujų viešųjų įstaigų steigimas, o naujų asociacijų steigimas išliko stabilus – jų pernai įregistruota atitinkamai 483. Juridinių asmenų registre taip pat atsirado 206 naujos individualios įmonės (2017 metais – 252).

Daugiausia naujų juridinių asmenų įregistruojama ir išregistruojama Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Iš naujai įregistruotų įmonių didžiausią pradinį įstatinį kapitalą turėjo metų pabaigoje įregistruota antrinė „Lietuvos geležinkelių“ įmonė „LG Cargo“. Šios akcinės bendrovės įstatinis kapitalas siekė 30 mln. eurų. Visų šalyje įregistruotų įmonių bendras įstatinis kapitalas 2019-ųjų pradžioje siekė beveik 22,1 mlrd. eurų.

Naujas juridinis asmuo, filialas ar atstovybė įregistruojamas per 3 darbo dienas, kai registruoti reikalingi dokumentai pateikiami fiziškai. Steigiant juridinį asmenį elektroniniu būdu, jis įregistruojamas per vieną darbo dieną.

Praėjusiais metais iš Juridinių asmenų registro taip pat buvo išregistruoti 4 848 juridiniai asmenys. 2017 metais buvo išregistruoti 4 805 juridiniai asmenys. Dažniausiai tarp išregistruojamų juridinių asmenų yra uždarosios akcinės bendrovės ir individualios įmonės.

Naujų įmonių įregistravimas yra vienas iš kriterijų, pagal kurį šalys yra vertinamos Pasaulio banko sudaromame „Doing Business“ reitinge. Praėjusiais metais Lietuva užėmė rekordinę 14-ąją vietą, o pagal turto registravimą pasaulyje buvome treti. Skaičiuojant pastarąjį rodiklį, vertinama, kiek procedūrų reikia atlikti norint įregistruoti turtą, kiek laiko tai užtrunka ir kiek visa tai kainuoja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai