Bendrovės restruktūrizavimo administratorės Letos Gečienės teigimu, neužtenka laiko atsiskaityti su antros eilės kreditoriais, tačiau teismo pratęstu ir pakeistu restruktūrizavimo planu bus keičiamas mokėjimo grafikas.
„Planu tiesiog keičiamas mokėjimo grafikas ir tam tikra dalis reikalavimų iškelta už restruktūrizavimo ribų. Bet tai visiškai nenauja, nes nuo pat pradžių taip buvo, tiesiog persiskirstė sumos, nesakyčiau, kad vėlinama“, – BNS sakė L.Gečienė.
Pirmadienį Klaipėdos apygardos teismas tenkino mėsinės prašymą ir pratęsė plano pakeitimus, tarp kurių daugumos skolų – 2,1 mln. eurų, arba 83,5 proc. visų finansinių reikalavimų (2,5 mln. eurų) – jų išmokėjimas iškeliamas už restruktūrizavimo ribų.
„Tai reiškia, kad skolą, kuri susidaro iki restruktūrizavimo, ji nėra grąžinama visa restruktūrizavimo laikotarpiu – penki metai šiuo atveju. Visą sumą skolos įmonė neturi galimybių grąžinti per penkių metų laikotarpį, tai dalį skolos iškelia už plano, su kiekvienu kreditoriumi derėsis atskirai dėl skolos išdėstymo“, – paaiškino L.Gečienė.
Pasak jos, įmonė nesugebėjo sumokėti visų skolų per penkerius metus – ji jau atsiskaitė su banku, su kitais kreditoriais, tačiau su antros eilės kreditoriais ji nespėjo atsiskaityti.
Nuo 1991-ųjų veikiančiai įmonei restruktūrizavimo byla iškelta 2018 metų sausį, Klaipėdos apygardos teismui konstatavus, jog bendrovė yra nemoki.
Kreditoriai planą keisti nutarė praėjusių metų pabaigoje, pakeitimus 2022-ųjų gruodį patvirtino Klaipėdos apygardos teismas, tačiau daliai kreditorių nesutikus ir šią nutartį apskundus, Lietuvos apeliacinis teismas grąžino ją pirmai instancijai nagrinėti iš naujo.
Kaip nurodoma balandžio 24-osios Klaipėdos apygardos teismo nutartyje, su administratorės prašymu keisti restruktūrizacijos planą nesutiko Valstybinė mokesčių inspekcija, kuriai įmonė skolinga daugiau nei 100 tūkst. eurų, ir įmonė „Aisvita“ – Klaipėdos mėsinės skola jai siekia apie 56 tūkst. eurų.
Didžiausia įmonės kreditorė – bendrovė „Baltijos mėsos grupės logistika“, kuriai skola siekia 1,83 mln. eurų, plano keitimui pritarė ir teismui nurodė, jog tai padės išsaugoti veikiančią įmonę.
Teismo nutartį dar galima skųsti.
„Sodros“ duomenimis, Klaipėdos mėsinėje šiuo metu dirba 120 darbuotojų. 2021 metais ji gavo beveik 17 mln. eurų pajamų ir patyrė 91,5 tūkst. eurų nuostolį.