„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Rimi“ tebeprekiauja „Borjomi“ – tinklas teigia, kad išparduoda likutį

Rusijai įsiveržus į Ukrainą, didieji prekybos tinklai dar kovo pradžioje skelbė, kad išims iš prekybos rusiškas prekes – tarp jų ir mineralinį vandenį „Borjomi“, priklausantį Europos Sąjungos (ES) sankcionuotam Rusijos oligarchui. Visgi „Rimi“ juo dar tebeprekiauja – įmonės atstovė tvirtina, kad parduodamas likutis, o jį išpardavus jau po kelių dienų šio mineralinio vandens parduotuvių lentynose nebeliks.
„Rimi“ tebeprekiauja„Borjomi“ mineraliniu vandeniu
„Rimi“ tebeprekiauja„Borjomi“ mineraliniu vandeniu

Apie tai, kad nebeprekiaus „Borjomi“ mineraliniu vandeniu „Maxima“, „Iki“, „Lidl“ bei „Rimi“ paskelbė po to, kai buvo įvestos sankcijos Ukrainoje gimusiam Rusijos milijardieriui Michailui Fridmanui. Pastarasis valdo bendrovę „Alfa Group“, kuriai 2013 metais Sakartvelo verslininkė Inna Gudavadzė pardavė didžiąją dalį „Borjomi“ gaminančios bendrovės „IDS Borjomi“ akcijų.

Tačiau 15min skaitytojos atsiųstoje nuotraukoje, matyti, kad „Borjomi“ produkcijos dar galima rasti didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse.

Ši nuotrauka buvo daryta sekmadienį, sostinės Vikingų gatvėje esančioje „Rimi“.

„Rimi“ tebeprekiauja„Borjomi“ mineraliniu vandeniu
„Rimi“ tebeprekiauja„Borjomi“ mineraliniu vandeniu

„Rimi“ ryšių su visuomene vadovė Gabrielė Šerėnienė 15min komentavo, kad tinklas „Borjomi“ produktų atžvilgiu vadovaujasi ES sankcijomis, kurios draudžia vykdyti tolimesnius šio tiekėjo produktų užsakymus, tačiau leidžia išparduoti jau anksčiau nupirktas atsargas.

„Esame sustabdę „Borjomi“ produktų įsigijimus visose trijose Baltijos šalyse, Lietuvoje dar 3–5 dienas prekiaujame tik likučiais, juos išpardavus prekyba taip pat bus sustabdyta“, – komentare 15min sakė G.Šerėnienė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Prekybos centras „Rimi“ Žirmūnuose
Luko Balandžio / 15min nuotr./Prekybos centras „Rimi“ Žirmūnuose

Vos prasidėjus karui, didieji prekybos tinklai skelbė stabdantys prekybą ir kitomis rusiškomis prekėmis, o kai kurie atsisakė ir baltarusiškų gaminių.

Tiesa, daugelio mažmenininkų teigimu, šiose šalyse pagaminta produkcija ir iki šiol sudarė apie 1 proc. visų prekių arba apyvartos.

Pavyzdžiui, „Maxima“ tuo metu teigė, jog didžiausią parduodamos Rusijoje pagamintos produkcijos pardavimų dalį sudaro alkoholiniai gėrimai, sausi pusfabrikačiai ir padažai bei karamelės.

Tuo metu didžiąją dalį Baltarusijoje pagamintos produkcijos pardavimų sugeneruoja apie 50 prekių: alkoholiniai ir nealkoholiniai gėrimai, žuvies produktai, hematogenas.

Rusiškų ir baltarusiškų prekių atsisakė ir daugiau prekybininkų, tiekėjų, kitų verslų. Tarp jų – tokios įmonės kaip „MV GROUP“ valdoma bendrovė „Mineraliniai vandenys“, „Barbora“, „Sanitex“, Pigu.lt. „Vynoteka“ atsisakė rusiškos degtinės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs