„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Rusijoje padidintos baudos už reikalavimo blokuoti uždraustus tinklalapius ignoravimą

Rusijos parlamento žemutiniai rūmai (Valstybės Dūma) antradienį patvirtino daugiau nei dvejus metus galiojančio įstatymo pataisas, kuriomis smarkiai didinamos baudos interneto paslaugų tiekėjams už pakartotiną nevykdymą reikalavimo blokuoti nuorodas į Rusijoje draudžiamus tinklalapius.
Programėlės
Programėlės / 123RF.com nuotr.

Pataisos skelbia, jog už ryšių reguliuotojo „Roskomnadzor“ reikalavimo pašalinti ar apriboti prieigą prie tinklapių vaikų pornografijos, ekstremistinės informacijos ar informacijos apie tai, kaip pagaminti narkotikų ar jų įsigyti, pakartotiną nevykdymą skiriamos baudos nuo 10 proc. iki 20 proc. interneto paslaugų tiekėjo metinės apyvartos, bet ne mažiau 8 mln. rublių.

Už „Roskomnadzor“ reikalavimo pašalinti ar apriboti prieigą prie kitokio nei aukščiau išvardinto turinio tinklapių pakartotiną nevykdymą gresia bauda nuo 5 proc. iki 10 proc. interneto paslaugų tiekėjo metinės apyvartos, bet ne mažiau 4 mln. rublių.

123RF.com nuotr./Socialiniai tinklai
123RF.com nuotr./Socialiniai tinklai

Iki šiol buvo numatytos fiksuoto, gana simbolinio dydžio baudos.

Pataisų autoriai skelbia, jog jos bus „labai aktualios“ tarptautinių socialinių tinklų „Facebook“, „Twitter“, „Instagram“, taip pat „YouTube“ valdytojoms.

2018-ųjų rugsėjį Rusijoje įsigaliojęs įstatymas įpareigoja visas šalyje veikiančias paieškų internete sistemas prisijungti prieš Federalinės informacijos sistemos ir vykdyti joje nurodytų Rusijoje draudžiamų tinklapių blokavimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų