„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Rusijos sankcijos ne padėjo, o skaudžiai smogė vietos gamintojams

Rusijos sankcijos, kurios turėjo padėti vietos gamintojams, daliai jų smogė itin skaudžiau. Savo darbą sustabdė vienas didžiausių šalyje Murmansko žuvies kombinatas. „Darbus nutraukėme visiškai, nes gyvos žuvies tiekimas iš Norvegijos laivų dėl sankcijų nutrūko. Mes laiškais kreipėmės į premjerą, bet atsakymo negavome. Jei problema nubus išspręsta, turėsime Rusijos vyriausybei teikti ieškinį“, – rbc.ru sakė įmonės vadovas Michailas Zubas.
Lašiša
Lašiša / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pasak M.Zubo, Rusijoje beveik nėra laivų, kurie į gamyklas galėtų tiekti gyvą žuvį.

Iki Rusijos sankcijų Murmansko žuvies kombinatas gyvas menkes, silkes ir kitas žuvis pirko „Norges Sildesalgslag“ ir „Norges Rafisklag“ aukcionuose. Antrojoje 2014 m. pusėje juose planuota įsigyti 31 tūkst. tonų žuvies.

Pasak M.Zubo, Rusijoje beveik nėra laivų, kurie į gamyklas galėtų tiekti gyvą žuvį. Visas laivynas techniškai labai atsilikęs, todėl ant bankroto ribos atsidūrė ir kitos žuvies gamyklos.

„Scanpix“ nuotr./Žvejai ant Čagano ežero
„Scanpix“ nuotr./Žvejai ant Čagano ežero

Rugpjūčio 26 d. vykusiame vyriausybės pasitarime vicepremjeras Arkadijus Dvorkovičius pareiškė, kad problemos, kilusios dėl draudimo importuoti žuvį iš Vakarų šalių, turi būti išspręsto per artimiausias 2-3 savaites.

Žuvies kaina kyla kur kas greičiau, nei prognozavo ekspertai. Iš Kinijos ir Vietnamo atvežamos tilapijos filė jau pabrango 27 proc. Viena didžiausių Rusijos bendrovių „Ruskoje more“ didmenininkams pranešė, kad lašiša bus parduodama dvigubai brangiau.

„Žinoma, problema yra, bet mes dirbame. Dalį produkcijos pavyks pakeisti. Viską, ką gali padaryti Murmansko sritis, ji daro. Visiškai pakeisti norvegiškos žuvies jie neturi galimybių, tačiau bendrai šalyje žuvies pardavimai smarkiai mažėti neturėtų“, – vyriausybės posėdyje aiškino A.Dvorkovičius.

Gamintojai tokiu optimizmu netrykšta. Dar rugpjūtį jie pareiškė, kad žuvies kainos stipriai kils. „X5 Retail Group“ direktorės Svetlanos Čebarovos teigimu, žuvis iki spalio turėtų brangti penktadaliu, o raudonieji ikrai – ketvirtadaliu.

Tiesa, net ir tokios prognozės šiuo metu atrodo naivios, nes žuvies kaina kyla kur kas greičiau, nei prognozavo ekspertai. Iš Kinijos ir Vietnamo atvežamos tilapijos filė jau pabrango 27 proc.

Fotolia nuotr./Silkė
Fotolia nuotr./Silkė

Viena didžiausių Rusijos bendrovių „Ruskoje more“ didmenininkams pranešė, kad lašiša bus parduodama dvigubai brangiau. S.Čebarovos teigimu, tiekėjai neuždraustos žuvies brangimą aiškina blogais metais ir mažu laimikiu.

2013 m. dabar be darbo stovintis Murmansko žuvies kombinatas buvo modernizuotas. Tam buvo skirti ir Rusijos valstybinių bankų kreditai. „Rosselhozbank“ skyrė 38 mln., o  „Rosagrolizing“ 56,5 mln. rublių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs