„Iki šiol Europos Komisija priėmė du sprendimus – mes oficialiai apskundėme šiuos sprendimus ir ketiname keliauti į teismą“, – pareiškė bendrovės komercijos direktorius Davidas O'Brienas.
Vienas iš skundžiamų atvejų susijęs su „Air France“, kuriai Prancūzijos vyriausybė nusprendė padėti leisdama atidėti tam tikrų mokesčių mokėjimus.
Taip pat airių bendrovė apskundė SAS, kuriai suteikta 3,3 mlrd. kronų (310 mln. eurų) kredito linija, kurią garantuoja Švedijos ir Danijos vyriausybės.
Pasak D.O'Brieno, „garantija reiškia, kad SAS iš tikrųjų niekada negrąžins šių paskolų“.
Kalbėdamas apie „Air France“, jis teigė, jog tai, kad Prancūzijos oro linijų bendrovė „neturi mokėti Prancūzijos oro uostų mokesčių, kuriuos turi mokėti ne Prancūzijos oro linijų bendrovės“, yra rinkos iškraipymas.
Po to, kai įvairios Europos valstybės uždraudė keliones ir įvedė karantiną, kad sustabdytų naujojo koronaviruso plitimą, šių šalių vyriausybių ėmėsi priemonių padėti nukentėjusioms įmonėms.
Oro linijų bendrovės patyrė ypač didelę žalą – dar iki krizės didelis jų skaičius bankrutavo neatlaikiusios konkurencijos.
„Mes apskųsime visus Europos Komisijos sprendimus dėl valstybės pagalbos, kurie neteisėtai diskriminuoja kitas vežėjas“, – pareiškė „Ryanair“, vykdanti vidaus ir tarptautinius skrydžius daugelyje Europos šalių.