S.O.S. Mano vaikas nebevalgo!

Daugelis žmonių susiduria su persivalgymo ir antsvorio problemomis, bet nemažiau svarbios, nors ir daug mažiau analizuojamos yra apetito stokos bėdos. Jos ypač aktualios vaikams, kurių organizmai dar tik pradeda augti. Sutrikusi mityba vaikams gali sukelti mieguistumą, svorio kritimą, prastą bendrą savijautą. Visi šie veiksniai silpnina mažylių imuninę sistemą, o šiai nusilpus, gali atsirasti rimtų sveikatos problemų. Todėl pilnavertė mityba yra ne tik raktas į puikią vaikų savijautą, bet ir tikras iššūkis tėvams.
Gera mityba – pagrindas puikiai savijautai, sveikam ir stipriam organizmui.
„Oiledixin Niam – Niam“ / Organizatorių nuotr.

„Nevalgiukas“ namuose

Mažylis atsisako pietų ar vakarienės? Dažnai palieka lėkštės su net nepaliestu maistu? Tai akivaizdūs požymiai, kad vaikas prarado apetitą. Tačiau tai dar nereiškia, kad mažylis serga. Galbūt apetito stoką nulemia kiti veiksniai, kuriuos medikai dažnai sieja su skrandžio ir kepenų sutrikimais, stresu ar net depresija. Su vaikų apetito stoka galima kovoti pasitelkus kelis paprastus patarimus.

Patiekiamos per didelės maisto porcijos. Nors augančiam organizmui reikia daugiau energijos, kurią įsisavina iš maisto, visgi, porcijos negali būti per didelės. Svarbiausia, kad patiekiamas maistas būtų plataus raciono ir turtingas vitaminais. Daugelis mano, kad kuo pilnesnis skrandis – tuo sveikesnis vaikas. Tačiau reikia įsidėmėti, kad net ir būtinos maisto medžiagos, jeigu jų vartojama per daug, gali turėti neigiamą poveikį sveikatai.

Patiekiamas per karštas maistas. Jeigu mažylis apsidegina karštu maistu, jis gali pradėti bijoti ragauti siūlomus patiekalus. Tačiau negalima patiekti ir atšalusio maisto,  kuris tampa nebe toks patrauklus vaikui. Patiekalai turi būti optimalios temperatūros.

Tirštas maistas užsigeriamas skysčiu. Toks valgymo būdas taip pat gali pabloginti vaiko apetitą. Jeigu kiekvienas tiršto maisto (košės ir t.t) kąsnis  užsigeriamas vaisvandeniais ar kitais skysčiais, tai mažylis pripranta ryti maistą nekramtęs, o dėl to pasunkėja virškinimas ir ilgainiui pablogėja apetitas.

Organizatorių nuotr./Oiledixin Niam  Niam
„Oiledixin Niam – Niam“

Užkandžiavimas prieš pietus ar vakarienę. Bene didžiausias vaikų apetito priešas – nekontroliuojamas užkandžiavimas. Žinoma, valgyti kuo dažniau mažomis porcijomis sveika, tačiau to reikėtų vengti mažyliams, kuriuos kankina apetito stoka. Saldumynų ragavimas prieš pietus, suteikia tik apgaulingą sotumo jausmą, todėl mažyliui atrodo, kad jis sotus. Deja,  vaikai užkandžiaudami saldumynais ar traškučiais neįsisavina jokių būtinųjų maisto medžiagų.

Kaip paskatinti apetitą?

Liaudiškos ar artimųjų parekomenduotos apetitą skatinančios priemonės – nuo seno žinomi kartumynai, prie kurių priskiriami apynių,  kiaulpienių, pelynų, ajerų ar kraujažolės ekstraktai, ne visada tinka vaikams dėl ne itin malonaus skonio, todėl vaikai kaip įmanydami stengiasi jų išvengti. Sunerimusiems dėl vaikų apetito tėvams veretėtų pasidomėti tam skirtais maisto papildais. Tačiau renkantis maisto papildus, reikėtų būti itin atidiems. Būtina pasidomėti jų sudėtimi. Šioje kategorijoje galima išskirti vaikų tarpe labai mėgstamą, skysto pavidalo ir patrauklaus aviečių skonio bei kvapo papildą „Oiledixin Niam – Niam“. Šis produktas patrauklus ne tik dėl mažyliams patinkančio skono, bet ir dėl ypatingą reikšmę augančiam organizmui turinčių  A, C ir E vitaminų. „Oiledixin Niam – Niam“ sudaro selenas, aronijų sultys, alavijo ekstraktas, cinkas. Tai augalinės kilmės preparatas, kuris teigiamai veikia vaikų apetitą, padeda įsisavinti maistingas medžiagas bei subalansuoja medžiagų apykaitą.

Naujiena! Ieškokite visose “Eurovaistinėse”.

Daugiau informacijos: www.niam-niam.lt

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis