„Nujautę ekologijos bumą, mes iš JAV užsisakėme sojų vaško, kuris yra ekologiškas, bet šiek tiek ir brangesnis. Jį išdekoravom, nuvežėm į parodą ir,patikėkite, visi klientai perka parafininę žvakę. Mūsų paskirtis daugiau dekoruoti interjerą, o ne deginti žvakes. Tai pas mus nėra jokių santykių su ekologija, kadangi pabandėm, ir mūsų klientams nepatiko“ , - tvirtino verslininkas.
Žinių radijo laidoje „Verslu ritmu“ pašnekovas tikino, kad žmonėms reikia gražių namus dekoruojančių žvakių, tad jų degimo procesas ar pačių žvakių sudėtis pirkėjams nėra tokia aktuali.
Brangiau mokėti nenori
Ekologiškos žvakės kainuoja brangiau, patikino E. Unguraitis, o pirkėjai nori įsigyti pigesnę prekę. Visgi žvakėms yra keliamos tam tikros sąlygos – jos turi būti tvarkingos, iš parafino, išdekoruotos su geromis medžiagomis.
„Labai sunku pasakyti, į ką atkreipti dėmesį, kai negalima padeginti žvakės. Bet jeigu žvakė, ją pradėjus deginti, rūksta, reiškia dagtis ir žvakės diametras yra neatidirbtas. Jeigu žvakė dega labai aktyviai ir labai greitai išsilydo parafinas, tada vėl blogai – parafinas gali išbėgti ant staltiesių, stalo, netgi padėkliukas, esantis ant stalo, gali neišgelbėti“, - patirtimi dalijosi pašnekovas.
Būtent dėl šių priežasčių, pašnekovo nuomone, reikia iš pat pradžių pasižiūrėti, kaip dega žvakė.
Ryškios žvakės nemadinga
Žvakių gamintojai konkuruoja su lenkiška ir kiniška produkcija. Išsilaikyti rinkoje padeda tai, kad gamintojai gana dažnai keičia žvakių dekorus pagal sezoną ar klientų norus.
„Įmonei, kuri norėtų mus nukopijuoti, būtų labai sunku, nes mes esame labai mobilūs“, - tikino E. Unguraitis.
Prakalbus apie žvakių madas, verslininkas tikino, kad daugelis pirkėjų nenori per ryškių žvakių, todėl dažnai tenka išgirsti prašymą: „slopinkite spalvas“.
„Šiai dienai dekoruojant žvakes tendencija yra pastelinės spalvos. Jos pageidaujamos buvo ir užpernai, ir pernai, ir šiemet“, - patikino pašnekovas.