„Tai nėra tiesiog naujovė“, – pareiškė aplinkosaugos ne pelno organizacijos „Salvadoran Ecological Unit“ (UNES) prezidentas Mauricio Sermeno.
„Tai įstatymas, kuris yra būtinas kovojant su pramone, kuri ne tik neduoda jokios naudos bendruomenėms, bet ir rimtai teršia vandens išteklius bei aplinką“, – sakė jis.
Kovo mėnesį, kai šalies parlamentas patvirtino atitinkamo įstatymo projektą, nevyriausybinė organizacija „MiningWatch Canada“ pareiškė, kad Salvadoras „pateko į istoriją kaip pirmoji šalis, visiškai uždraudusi metalų kasybą“.
Kai kurios Lotynų Amerikos šalys iš mineralinių išteklių eksporto gauna daug pajamų, tačiau vietos bendruomenės skundžiasi dėl rizikos, kurią gavybos procese naudojami nuodingi metalai kelia aplinkai.
Naujasis įstatymas įsigaliojo jį pasirašius Salvadoro prezidentui Sanchezui Cerenui.
Salvadoras sako, kad šiuo įstatymu bus apsaugotos skurdžios kaimo bendruomenės, kurioms siūlomi kasybos projektai kelia didelę grėsmę.
Šalis praeityje buvo ne kartą įsivėlusi į ginčus su galingomis užsienio kasybos įmonėmis.
Kiek anksčiau šį mėnesį šalies vyriausybė konfiskavo Australijos ir Kanados aukso kasybos grupei „OceanaGold“ priklausantį turtą, kuriuo ketina padengti teisines išlaidas, kurias įmonė turėjo sumokėti pralaimėjusi teisinį ginčą dėl kasybos leidimų.
Centrinės Amerikos šalys, tokios kaip Salvadoras, Gvatemala ir Hondūras, yra vienos skurdžiausių regione.
Tačiau įvairių nevyriausybinių organizacijų neseniai atliktas tyrimas parodė, kad kasybai tenka tik nedidelė jų BVP ir darbo vietų dalis.