Pernai bendrovė buvo priversta fiksuoti augančias skolas, kai susidūrė su dvigubu smūgiu – žemomis kainomis ir staigiu naftos gavybos sumažėjimu, kurį sukėlė koronaviruso pandemija.
„Saudi Aramco“ sekmadienį pranešė, kad grynasis pelnas antrąjį šių metų ketvirtį padidėjo iki 25,5 mlrd. JAV dolerių, palyginti su 6,6 mlrd. JAV dolerių tuo pačiu 2020 metų laikotarpiu, o rezultatus paskatino tvirtesnė naftos rinka bei didesnė naftos perdirbimo ir chemikalų marža, taip pat sušvelnėjusios dėl COVID-19 įvestos ribojamosios priemonės.
Antrąjį 2019 metų ketvirtį bendrovė uždirbo 24,7 mlrd. JAV dolerių grynąjį pelną.
„Mūsų [2021 metų] antrojo ketvirčio rezultatai atspindi stiprų energijos paklausos atsigavimą visame pasaulyje, o į antrąją 2021 metų pusę žengiame atsparesni ir lankstesni, nes pasaulinis atsigavimas įgauna pagreitį“, – sakoma „Saudi Aramco“ generalinio direktoriaus Amino Nasserio pranešime.
„Saudi Aramco“, kaip ir kitos pasaulinės naftos milžinės, įskaitant „ExxonMobil“, „Royal Dutch Shell“ ir „TotalEnergies“, šiais metais pranešė apie didesnį pelną, skatinamą didesnių kainų bangos atsigaunant paklausai.
Pranešama, kad bendrovės „grynosios pajamos išaugo 288 proc., lyginant su praėjusių metų tuo pačiu ketvirčiu, iki 25,5 mlrd. JAV dolerių, o paskelbtų dividendų suma siekia 18,8 mlrd. JAV dolerių“.
Maždaug prieš du mėnesius „Saudi Aramco“ pranešė surinkusi 6 mlrd. JAV dolerių iš savo pirmosios JAV doleriais denominuotų islamiškųjų obligacijų („sukuk“) emisijos, energetikos milžinei siekiant pritraukti kapitalo dividendų mokėjimo finansavimui, o šių metų pradžioje paskelbė 30 proc. didesnį pirmojo ketvirčio pelną.
Gegužę bendrovė teigė, kad jos grynasis pelnas per pirmuosius tris metų mėnesius padidėjo iki 21,7 mlrd. JAV dolerių.