Leidinio duomenimis, tokį vidaus nurodymą davė princas Mohammedas bin Salmanas. Pasak „Der Spiegel“, Saudo Arabija, be kita ko, nepatenkinta Berlyno politika dėl Irano.
Viešai nepaskelbtų sankcijų taikiklyje atsidūrė tokios stambios Vokietijos įmonės kaip „Siemens“, „Bayer“ ir „Boehringer“, kurios jau daug metų aktyviai bendradarbiauja su Rijado sveikatos apsaugos ministerija.
Užsakymų draudimas, regis, taikomas ir automobilių gamintojai „Daimler“, kuri Rijadui ir Džidai turėjo pristatyti apie 600 autobusų „Citaro“, praneša „Deutsche Welle“.
„Siemens“ pernai laimėjo maždaug 400 mln. JAV dolerių vertės Saudo Arabijos užsakymą dėl penkių dujų turbinų tiekimo.
„Negalime patvirtinti „Der Spiegel“ pranešimo, dirbame įprastu režimu“, – pareiškė „Daimler“ atstovas. „Siemens“, „Bayer“ ir „Boehringer“ atsisakė komentuoti leidinio pranešimą. Padėties oficialiai nekomentuoja ir Saudo Arabijos vyriausybė.
Tuo tarpu vienas iš vadovaujančias pareigas einančių vokiečių vadybininkų, dirbančių Rijade, iš dalies patvirtino pranešimą apie sankcijas.
„Skausmingos pasekmės jau juntamos sveikatos apsaugos srityje. Užsakymų visų pirma atsisako Saudo Arabijos sveikatos apsaugos ministerija“, – pareiškė jis agentūrai „Reuters“.
Saudo Arabijoje dirba maždaug 800 Vokietijos įmonių. 2017 metais Vokietijos eksportas į karalystę sudarė 6,6 mlrd. eurų ir buvo dukart didesnis negu eksportas į Iraną. Tačiau ši suma sudaro tik 0,5 proc. visos pernykščio Vokietijos eksporto vertės.
Tuo tarpu agentūra „Bloomberg“ praneša, kad Saudo Arabijos valstybinėms agentūroms dar kovo mėnesį buvo nurodyta neatnaujinti ryšių su Vokietijos įmonėmis, išskyrus tuos atvejus, kai jų tiekiamų prekių ir paslaugų negalima pakeisti kitų tiekėjų produktais.