Seimas liberalizavo vaistų iš trečiųjų šalių, neregistruotų preparatų įvežimą į Lietuvą

Seimas leido lanksčiau naudoti vardinius ir tiriamus vaistus bei preparatus iš trečiųjų šalių bei neregistruotus Lietuvoje ir visoje Europos Sąjungoje (ES) – juos būtų galima atsigabenti ir skirti sunkiai sergantiems pacientams.
Vaistai
Vaistai / 123RF.com nuotr.

Už tokias Farmacijos įstatymo pataisas ketvirtadienį balsavo 106 Seimo nariai, prieš nebuvo, o susilaikė penki.

„Jeigu gydytojų konsiliumas nutars, kad skirti tam tikrą neregistruotą vaistą ypatingais ligos atvejais, tai kliūčių įstatymas nesudarys“, – prieš galutinį balsavimą Seime teigė Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.

Pasak komiteto nario Remigijaus Žemaitaičio, tokias pataisas reikėjo priimti jau anksčiau.

„311 mln. gyventojų turinčioje Amerikoje gali vaistas būti naudojamas, o juo gydoma, o pas mus dviem milijonams žmonių tą vaistą naudoti netinka. (...) Ta pati Indija, Kanada. Kai žmogus negauna reikiamų vaistų, kurie gydo, jis gali juos ir iš Kaliningrado parsivežti“, – BNS teigė R.Žemaitaitis.

Pataisos numato, kad nesant galimybių gydyti registruotais vaistais, į Lietuvą gali būti tiekiami ir vartojami neregistruoti vaistai, kai jų įsigijimo tvarką nustato sveikatos apsaugos ministras.

ES ar Lietuvoje neregistruotas vaistas iš trečiosios šalies galės būti skiriamas tik sunkiai sergantiems ligoniams, pavojinga jų gyvybei ar sveikatai liga. Apie tokio vaisto naudojimą pacientas būtų informuotas raštu.

Neregistruotus vaistus, kurių sudėtyje bus narkotinių ar psichotropinių medžiagų, galės įvežti tik įmonės, turinčios specialias licencijas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis