Praėjus dešimtmečiui, nors ir buvo atsakyta į klausimą, kaip „Facebook“ uždirba pinigus, o visuomenė supranta, kaip pavojinga gali būti dalintis asmenine informacija, mes vis dar darome tą patį. Tiesa, kai kurie žmonės tik prisijungia prie „Facebook“ pasidairyti, kuo dalijasi kiti – toks jau rutinos ritualas.
Matthew Kitchenas pateikia kelias priežastis, kodėl verta pamiršti „Facebook“.
Jūs gaištate laiką
Vidutinis „Facebook“ vartotojas (kasdien įsijungia socialinį tinklą 17 minučių), per dešimtmetį tam iššvaistė net 40 dienų. Labiau įsitraukę vartotojai (praleidžiantys po valandą per dieną) 150 dienų iššvaistė feisbukui.
Kiša jums reklamas
Sykį jums kažko reikėjo, jūs internetu ieškojote to daikto, tačiau „Facebook“ jums vis dar kiša reklamas, net jeigu tą daiktą kažkada ir įsigijote. Tiesa, taip daro daug tinklalapių.
Tai kenkia jūsų sveikatai
„Facebook“ nėra tik nekaltas tinklalapis, skirtas jūsų atostogų atsiminimams, prastiems aprangos sprendimams, nuomonės apie sporto renginius reiškimui. Jis tikrai gali padaryti žalos.
Straipsnio autorius cituoja tyrimą, kuris daro prielaidą, kad feisbukas gali padaryti įtaką imuninei sistemai, pakenkti virškinimui ir regai, sumažinti kūrybiškumą, paveikti miegą, laimės pojūtį.
Kas tie žmonės?
Vidutiniškai vartotojas turi 338 virtualius draugus feisbuke ir veikiausiai daugiau nei dešimtadalio jų nepažįsta arba neatsimena apskritai. Dauguma jų gyvena kitaip, kai kurių pavardės yra pasikeitusios, nauji pomėgiai, jie galbūt jau ir atrodo visai kitaip, turi vaikų.
Tai nebėra tie patys žmonės, kuriuos jūs pažinojote, ir tokių pseudo santykių su jais palaikymas tėra laiko gaišimas. Jau verčiau praleiskite tą lauką, kurį skiriate feisbukui, su jums tikrai brangiais iar artimais žmonėmis, arba megzkite naujas pažintis.
Jums nerūpi privatumas?
Tai yra jūsų teisė. Bet feisbuko vartotojai sukuria precedentą – dabar „Facebook“ paskyros reikia prisijungti net ir prie tų portalų, kurie nėra „Facebook“.
Tai daro didelę įtaką laisvos prieigos, atviram internetui – tikėtina, kad, jeigu jūs netapsite programišių auka, tai bus kažkas iš jums artimų ar bent jau pažįstamų žmonių. Dalinimasis savo informacija ilgainiui gali turėti pasekmes.
Jūsų įrašai nėra svarbūs
Tikrai tik nedaugeliui žmonių nuoširdžiai rūpi, ką jūs darote, su kuo jūs esate, ką jūs valgote, ką įsigijote. Puikiai miegosite ir neperskaitę apie tai, kokie senovės žaislai dabar yra verti tikrų turtų. Šie straipsniai egzistuoja tik dėl to, kad žmonės jais dalijasi feisbuke. Kadangi dalijasi, tai jie ir egzistuoja.
Verčiau jau pakviesti gerą draugą puodeliui arbatos.