„Shell“ pasitraukė iš Rusijos SGD gamyklos prie Baltijos jūros projekto

Nyderlandų ir Didžiosios Britanijos energetikos milžinė „Royal Dutch Shell“ pasitraukė iš gamtinių dujų skystinimo gamyklos Rusijos Ust Lugos uoste Suomijos įlankos pakrantėje projekto, kurį kartu su koncernu „Gazprom“ vystė kelerius metus.
„Shell“ logotipas
„Shell“ logotipas / „Scanpix“/AP nuotr.

„Rusijos koncernui „Gazprom“ praėjusio mėnesio pasirinkus galutinę projekto „Baltic LNG“ koncepciją, nusprendėme iš šio projekto pasitraukti“, – teigiama trečiadienį „Royal Dutch Shell“ išplatintame pranešime spaudai.

„Šis sprendimas neturės įtakos kitiems mūsų bendriems su „Gazprom“ projektams, kurie įgyvendinami pagal 2015 metais pasirašytą strateginės partnerystės sutartį“, – pažymima pranešime.

Praėjusio mėnesio pabaigoje „Gazprom“ pranešė su privataus kapitalo Rusijos bendrove „RusGazDobyča“ pasiekęs galutinį investicinį sprendimą dėl suskystintų gamtinių dujų (SGD) gamyklos Ust Lugoje statybos finansavimo. Prieš tai buvo paskelbta, jog ji bus pastatyta pagal Rusijos technologijas.

Per „Gazprom“ bendradarbiavimo su „Royal Dutch Shell“ dėl „Baltic LNG“ projekto laikotarpį jo įgyvendinimo terminai buvo atidėti tris kartus. Iš pradžių planuota, kad gamykla pagal „Shell“ technologiją pradės veikti 2020 metais, o paskutinis oficialiai skelbtas terminas buvo 2022-2023 metai.

„Gazprom“ pranešime apie susitarimą su „RusGazDobyča“, kuriame „Royal Dutch Shell“ nepaminėtas, buvo patikslinti planuojami gamyklos pajėgumai, dar metams atidėtas projekto užbaigimas. Gamykla kasmet perdirbs 45 mlrd. kubinių metrų gamtinių dujų, pagamins 13 mln. SGD, iki 4 mln. tonų etano ir daugiau kaip 2,2 mln. tonų suskystintų angliavandenilių dujų (SAD). Pirmoji gamybos linija turėtų pradėti veikti 2023-ųjų antrąjį pusmetį, antroji – iki 2024 metų pabaigos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai