„Shell“ pranešė Rusijos valdžios institucijoms apie pasitraukimą iš projekto „Sakhalin-2“

Jungtinės Karalystės energetikos milžinė „Shell“ informavo Rusijos valdžios institucijas ir verslo partnerius, jog atsisako dalyvauti naftos ir dujų projekte „Sakhalin-2“ Rusijos Tolimuosiuose Rytuose, skelbia Vokietijos transliuotoja „Deutsche Welle“.
„Shell“
„Shell“ / 123RF.com nuotr.

„Mes neperimsime naujojo juridinio asmens [projekto operatoriaus] akcijų ir pasiliekame visas su tuo susijusias savo juridines teises“, – teigiama „Shell“ oficialiame pranešime.

„Shell“ priklausanti šio projekto operatoriaus dalis sudarė 27,5 procento.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas birželio pabaigoje pasirašė įsaką, kuriuo „Sakhalin-2“ operatorės – bendrovės „Sakhalin Energy Investment Company“ – aktyvus perims Rusijos vyriausybės įsteigta nauja įmonė. Jos kontrolinį akcijų paketą (50 proc. plius vieną akciją) valdys „Gazprom“ padalinys „Gazprom Sakhalin Holding“, o likusios akcijos pasiūlytos kitioms senosios bendrovės dalininkėms, proporcingai turimoms jos akcinio kapitalo dalims.

„Sakhalin Energy Investment Company“ akcininkėms buvo duotas mėnuo apsispręsti, ar jos sutiks tapti naujos įmonės dalininkėmis. Be „Gazprom“, tai – „Shell“ ir Japonijos „Mitsui“ bei „Mitsubishi“ (atitinkamai 12,5 proc. ir 10 proc. akcijų). Pastarosios dvi su tuo sutiko.

„Sakhalin-2“ projektas apima tris angliavandenilių telkinius Ochotsko jūroje, skystinimo gamyklą ir eksporto terminalą Sachalino saloje.

Kovo pradžioje „Shell“, reaguodama į Rusijos sukeltą karą Ukrainoje, paskelbė planus palaipsniui pasitraukti iš visų angliavandenilių projektų Rusijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis