„Sodininkystės ir daržininkystės prekių populiarumas kasmet didėja – pastebime, kad ir nuperkami jų kiekiai, ir įvairovė nuolat auga. Tai tik įrodo, kad vis daugiau lietuvių laisvalaikį mielai leidžia sode ar darže. Žmonės stengiasi patys auginti daržoves ir prieskonines žoleles, nebijo eksperimentuoti su įdomesnėmis ir egzotiškesnėmis jų rūšimis, nepamiršta ir aplinkos puošimo – sodina vaismedžius, krūmus, gėles“, – pasakoja Maisto prekių pirkimo departamento direktorius Tomas Marcinkevičius.
Sodininkystės ir daržininkystės prekių populiarumas kasmet didėja – pastebime, kad ir nuperkami jų kiekiai, ir įvairovė nuolat auga.
Pasak jo, nustebino šiemet iki kelių kartų išaugusi įvairių trąšų paklausa, paskatinusi smarkiai praplėsti jų pasirinkimą.
Greta tradicinių mineralinių trąšų klientų pageidavimu „Maxima" šiemet ėmė prekiauti organinėmis, augalinės bei gyvulinės kilmės, trąšomis, skirtomis ne tik augalams, bet ir daržovėms tręšti. Pastebėta, kad vis daugiau klientų naudoja organines trąšas ir yra linkę pirkti jas dideliais kiekiais, tad šiais metais atsivežta ir 50 kg dydžio trąšų pakuočių.
Iš sodinukų, kurių lauko prekybos zonose prie „Maxima" parduotuvių – apie 70 rūšių, perkamiausi vyšnių, trešnių, obelų, persikų, abrikosų, serbentų ir kai kurie kiti. Pastebėta, kad vis daugiau perkama vaiskrūmių ar dekoratyvinių augalų sodinukų, kuriuos galima auginti ne tik lauke, bet ir daugiabučių namų balkonuose.
Šiemet itin populiarūs ir rožių sodinukai, kurie į Lietuvą atkeliauja ne tik iš Lenkijos, tačiau ir iš Olandijos rožynų. Perkami ir kitų lauko augalų – magnolijų, gluosnių, rododendrų, tujų, žaliuočių ir kt. – sodinukai ar svogūnėliai. Įvairių gėlių sodinukų, svogūnėlių ar daigų „Maxima" lauko prekybos zonose – daugiau nei 300 rūšių. Tarp populiaresnių gėlių sėklų – našlaičių, sulfinijų, pelargonijų, tagečių, gvazdikėlių.
Sėklų pardavimai, „Maxima" duomenimis, šiuo metu yra 40 proc. išaugę, palyginus su tuo pačiu laiku praėjusiais metais. „Maxima" lauko prekybos zonose sėklų – net 400 rūšių. Populiariausios, kaip ir pernai – agurkų, burokėlių, ridikėlių, cukinijų, pupelių, krapų, petražolių ir kitų. Sparčiai didėja ir ekologiškų, egzotiškesnių augalų sėklos.