Atvykus į parodą pirmiausia krenta į akis jau kažkur matytas skardinis drakonas Baziliskas. Šią skulptūrą šiauliečiai jau matė per vieną Šiaulių dienos paradą.
Vos prieš porą dienų šioje vietoje virė aistros dėl skardinio „Penktojo kėlinio“, iš kurio čia liko tik galva ranka ir kamuolys.
Miestas negailestingai nukėlė nelegaliai stovinčią dizainerio Viliaus Purono skulptūrą.
Gal skardinę žmogystą pakeis kita nelegali skulptūrą? „Nieko panašaus. Aš šioje parodoje esu kaip dalyvis“, – ramina viduje sutiktas V.Puronas.
„Nemanykit, kad mes pulsim muštis“, – skuba klausimams užbėgti už akių lyg tyčia pasirodęs ir pro šalį einantis Šiaulių savivaldybės administracijos direktorius Eduardas Bivainis. Pasisveikina ir nulekia su reikalais.
O direktoriaus reikalai – pristatinėti elektroninę sistemą, vienijančią 130 paslaugų. Čia pat Turizmo informacijos centras demonstruoja naujus suvenyrus su Šiaulių simbolika.
„Dabar turime rankšluosčių, puodelių, autorinių meno kūrinių reprodukcijų. Tai puikios lauktuvės ir suvenyrai, kuriuos rankiniu bagažu galima gabenti lėktuvu“, – trumpai pristatė centro vadovė Rūta Stankuvienė.
O ką tuo metu veikia Šiaulių rajono atstovai? Smagiai mėgaujasi ne pačiu prasčiausiu vynu. Trumpai pristato, jog turi garbių svečių iš užsienio.
Menka smulkmenėlė – šitaip atvirai gurkšnoti viešuose Šiaulių rajono renginiuose draudžiama jau gerą pusmetį. Tačiau čia jiems negresia jokios nemalonės – juk miesto teritorija.
Maloniai nustebina ponas Antanas iš Panevėžio – sėkmingas pardavėjas, kuriam pavyko kaip reikiant išsukti jo parduodamą produktą. Jis yra oficialus „RVS Master“ produktų atstovas Lietuvoje. Užsiima tuo jau 16 metų ir noriai pasakoja nuotykius.
„Už 87 eurus galite pasidaryti savo variklio kapitalinį remontą. Yra ir tokių priedų, kurie dviem litrais sumažins kuro sąnaudas, išdegins nuosėdas“, – pasakoja Antanas.
Linksmiausia dalis – parodo 1985 metų laidos „Audi“ nuotrauką, liaudyje vadinama „bulka“. Prie šitos dar negalima dėti „minuso“ ženklo, nors kompresija stūmokliuose svyravo nuo 3 iki 9.
„Man žadėjo pastatyti paminklą, jei variklio kompresija pagerės. Panaudojau priemonių už 20 eurų. Liepiau valandą pasivažinėti. Pamatavo kompresiją – visuose cilindruose viršijo 12.
Paminklo taip ir nesulaukiu. Beje, tomis pačiomis priemonėmis atgaivinau ir savo senutę skutimosi mašinėlę. Nusiskutau prieš čia atvykdamas“, – šypsojosi Antanas.
Eime toliau – netikiu savo akimis – nejaugi Antonio Banderas pardavinėja židinius? Vyras prabyla lietuviškai. Vadinasi tik panašus. Spiritinis biuro židinys – tik snobiškas žaisliukas.
Suomiškos krosnys iš pas mus neegzistuojančio akmens – štai kur rimtas reikalas. Pasirodo „Tulikivi“ krosnims naudojamas specialus akmuo, kuris geriausiai pasaulyje akumuliuoja šilumą: „Krepšelis malkų – parą ramu“.
Besidairant kokios nors ekologiškos transporto priemonė už akių užkliūva keisti triratukai. Triračiai „Trikke“ jau parduodami iš Šiauliuose. Ar tai brangus malonumas?
„Per 600 eurų. Jei skaičiuojate, kiek išleidžiate sporto klubui, gal per pusantrų metų atsipirktų? Tai transporto priemonė, kuri lygiu keliu lekia 30 km. per valandą greičiu ir yra viso kūno treniruoklis“, – paaiškina atstovai.
Toli užkampyje pasislėpė vienas gražiausių šventės dalyvių – molio dirbinių bendrovė iš Širvintų „Askovita“. Pasirodo, kad gero molio yra ne tik Kuršėnuose ar Viekšniuose.
Bendrovės dizainerė laukia vaikų, kurie nori išmokti lipdyti. Sako, kad molio dirbinius nėra būtina išdegti. Galima per porą savaičių išdžiovinti pavėsyje.
Jau išeinant pro duris akį patraukia policijos automobilis. Pareigūnai pasiūlo pasitikrinti girtumą. Paaiškėja, kad net ir seni alkotesteriai yra gana tikslūs. Medicininis kraujo patikrinimas labai retai kada išgelbėja nedrausmingus vairuotojus.
Tai ne šiaip sau pareigūnai. Jie neturi ginklų. Dažniausiai dalyvauja visuomeniniuose renginiuose, šviečia bendruomenes ir jaunimą, daro viską, kad nusikaltimų nebūtų.