Kreditų biuras „Creditinfo“ praneša, kad bankrotų labiausiai padaugėjo paslaugų sektoriuje. Šiek tiek lėčiau šis rodiklis augo tarp transporto (nuo 30 iki 40) bei prekybos (nuo 90 iki 116) įmonių. Žemės ūkio ir apgyvendinimo bei maitinimo sektoriuose bankrotų sumažėjo trečdaliu, atitinkamai žemės ūkyje nuo 10 iki 7 atvejų, apgyvendinimo bei maitinimo – nuo 33 iki 23.
„Praėjusį ketvirtį fiksuotas bankrotų augimas buvo ne staigmena, o natūralus pastaruoju metu pastebimų rodiklių – įmonių skolų ir įmonių turto areštų padidėjimo – padarinys. Daugumai šių įmonių dar prieš bankrotų procedūrų pradžią buvo fiksuojama didelė bankroto tikimybė“, – sakė kreditų biuro kredito rizikos vadovė Alina Buemann.
Pasak jos, bankrotų pradėjo daugėti dar praėjusiais metais, o didžiausią tempą jie įgavo paskutinį 2012 metų ketvirtį. Pasak jos, bankrotų pradėjo daugėti pernai metų pabaigoje, o pagreitį jie įgavo paskutinį 2012 m. ketvirtį. Tarp bankrutavusių ilgesnį laiką veikusių įmonių A. Buemann išskiria smulkias nuo nepriklausomybės pradžios veikusias bendroves.
Pasak VšĮ „Versli Lietuva“ analitiko VadimoIvanovo, iš pirmojo šių metų ketvirčio duomenų apie bankrotų skaičiaus didėjimą negalima daryti išvadų apie neigiamas verslo sąlygų tendencijas.
„Jeigu lygintume visus 2012 metus su 2011-aisiais, matytume, kad pernai bankrotų padaugėjo. Tačiau bankrotų ir veikiančių įmonių santykis beveik nepakito. Tai yra veikiančioms įmonėms pradėtų bankroto procedūrų skaičius padidėjo vos viena dešimtąja procento. Taigi galima teigti, kad praėjusiais metais jokių neigiamų tendencijų neišryškėjo, o pirmojo ketvirčio duomenys platesnių apibendrinimų daryti dar neleidžia“, – sako jis.