Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Šiukšlynų milijonieriai: „Ecoservice“ 20 metų jubiliejų šventė Belmonto pramogų ir poilsio parke

Atliekas tvarkanti „Ecoservice“ vien 2012 metais gavo 35 mln. Lt (per 10 mln. eurų) pajamų – tikri šiukšlynų milijonieriai. Tiesa, bendrovė pati žodžio šiukšlės nevartoja – kalba apie atliekas ir aplinkosaugą. Trečiadienį atliekų tvarkymo bendrovė pakvietė į savo 20 metų veiklos jubiliejų, kurį minėjo Belmonto pramogų ir poilsio parke.
„Ecoservice“ 20 metų jubiliejų šventė Belmonto pramogų ir poilsio parke
„Ecoservice“ 20 metų jubiliejų šventė Belmonto pramogų ir poilsio parke / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vilma Karosienė, aplinkos ministro vyriausioji patarėja, bendrovę palygino su lotosu – nors jos šaknys įsitaisiusios dumble, purve, tačiau žiedas – gražus ir nepurvinas.

„Atliekų surinkėją noriu isšskirti kaip vieną svarbiausių asmenų, kuris pasibeldžia į kiekvieno vartelius, būna arčiausiai žmonių ir nuo jo prasideda nuomonės formavimas apie visą sektorių. Noriu pasveikinti vieną iš tokių įmonių, kuri atlieka tą darbą labai seniai, padėkoti jiems už tą darbą, palinkėti būti išradingiems, šmaikštiems – šmaikštumas padeda įveikti didžiausius kalnus“, – sakė V.Karosienė.

2007 metais, kai už bendrovės vairo stojo dabartinis jos valdybos pirmininkas Saulius Budrevičius, pasak jo, atrodė, kad įmonę reikia uždaryti – tokia beviltiška buvo jos situacija.

„Pusę vairuotojų darbe ryte rasdavau išgėrusių, o jie sakydavo, a što, a zarplatu kogda polučim (o ką, kada algą gausim)“, – pasakojo S.Budrevičius.

„Pusę vairuotojų darbe ryte rasdavau išgėrusių, o jie sakydavo, a što, a zarplatu kogda polučim (o ką, kada algą gausim), – pasakojo S.Budrevičius.

Tuomet Vilniaus savivaldybė buvo nutraukusi sutartį su bendrove, taigi „Ecoservice“ neteko teisės tvarkyti atliekų Vilniaus mieste. Sostinėje atliekos tuo metu buvo nevežtos savaitę ar net mėnesį.

„Teko imtis radikalių priemonių. Ką reikia daryti tokioje situacijoje? Atrodė, kad reikia įmonę uždaryti“, – pasakojo jis.

Permainos, kaip pasakojo S.Budrevičius, prasidėjo nuo požiūrio keitimo – pirmiausia buvo pamirštas žodis šiukšlės.

„Mes norėjome tapti ne šiukšlininkais, o aplinkosaugos paslaugas teikiančia bendrove, partneriu, o ne šiukšlių vežėju. Tai mums padėjo iškopti į kitą lygį“, – kalbėjo jis.

Investuos 1,5 mln. eurų

Šiuo metu bendrovė valdo didžiausią atliekų tvarkymo tinklą keturiolikoje Lietuvos savivaldybių. „Ecoservice“ rūpinasi komunalinių, statybinių ir stambiagabaričių atliekų bei antrinių žaliavų surinkimu, vežimu ir apdorojimu.

Pranešime žiniasklaidai „Ecoservice“ skelbia, kad 2006-2014 metais bendrovės apyvarta augo daugiau nei penkis kartus, tiesa, tiksli suma nėra skelbiama.

2012 metais „Ecoservice“ apyvarta sudarė per 10 mln. eurų.

Vasarį „Ecoservice“ papildė savo šiukšliavežių parką trimis naujais automobiliais, kurie penktadienį buvo priparkuoti Belmonte.

Iš viso šiemet įmonė ketina įsigyti 10 tokių automobilių už maždaug 1,5 mln. eurų.

„Ecoservice“ įmonių grupė planuoja papildomai aptarnauti daugiau nei 15 tūkst. individualių namų valdų, kuriems suteiks individualias rūšiavimo priemones – konteinerius (jų planuojama įsigyti už  400 tūkst. eurų).

„Ecoservice“ priklauso investiciniam fondui „BaltCap Private Equity Fund II“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos