Atsako teisininkas Vaidas Šalaševičius:
Galima išskirti kelis MB steigimo etapus:
- MB pavadinimo pasirinkimas ir laikinas registravimas.
- MB buveinės patalpų pasirinkimas (jeigu nesate patalpų savininkas, reikalingas savininko sutikimas suteikti patalpas įmonės buveinei).
- MB įnašo dydžio nustatymas.
- MB steigimo dokumentų (nuostatų ir steigimo akto arba sutarties) surašymas arba elektroninis standartinių dokumentų užpildymas.
- Juridinių asmenų registrui reikalingų prašymų (JAR formų) užpildymas.
- MB atsiskaitomosios sąskaitos atidarymas, steigėjo pasirinktame banke.
Paprasčiausias, greičiausias ir pigiausias būdas įsteigti mažąją bendriją yra per VĮ „Registrų centras“ savitarną, kad tą galėtumėte padaryti reikalingi 2 dalykai – kvalifikuotas elektroninis parašas ir buveinės adresas (fizinės buveinės adreso savininko sutikimas arba nuosavas nekilnojamasis turtas).
Mažajai bendrijai kapitalo reikalavimo įstatymai nenumato, steigiant nurodomas mažosios bendrijos nario/-ių įnašas, kurį galima pasirinkti laisvai. Galimas nepiniginis įnašas, tačiau tuomet reikės atlikti tam tikro turto, kuris bus įnašu vertinimą (profesionaliam vertintojui).
Mažajai bendrijai taip pat nėra reikalavimo turėti profesionalų buhalterį. Mažosios bendrijos atstovas (kuriam nenustatytas reikalavimas turėti buhalterinį išsilavinimą) organizuoja mažosios bendrijos apskaitą, finansinių ataskaitų rinkinio sudarymą ir apskaitos dokumentų išsaugojimą.
Nors steigimo procedūra sąlyginai nėra sudėtinga, neturint specialių žinių ir patirties, visus veiksmus atlikti savarankiškai gali būti sudėtingiau, todėl rekomenduojame kreiptis į tokias paslaugas teikiančias įmones, kuri specializuojasi juridinių asmenų steigime, viena iš jų yra mano vadovaujama UAB „Justicija“.
Čia pateikiama tik dalis informacijos dėl mažosios bendrijos steigimo. Detali informacija priklauso nuo mažosios bendrijos steigėjų skaičiaus, jų priimamų sprendimų, verslo pobūdžio ir kitų aplinkybių.
Jeigu jums reikalinga išsami verslo ir teisės konsultacija dėl mažosios bendrijos steigimo ir mokestinių niuansų, prašome kreiptis elektroniniu paštu justicija@justicija.eu arba atvykti į mūsų biurą tiesiogiai, kontaktus rasite čia: https://justicija.eu/kontaktai/.
Užduoti klausimą teisininkui Vaidui Šalaševičiui galite čia.