15min išskyrė TOP 10 vadovų atsistatydinimus, kurie sukėlė daugiausia šurmulio.
1. Dalius Misiūnas: išvakarėse dar planavo ateitį
Rugsėjo 7-osios vakare „Lietuvos energijos“ vadovas Dalius Misiūnas pakvietė žurnalistus, rašančius energetikos temomis, į tradicinį neformalų susitikimą. Susitikimo metu D.Misiūnas dalinosi „Lietuvos energijos“ ateities planais, brėžė planus, kas laukia ateityje. Tačiau kitą rytą netikėtai pareiškė atsistatydinantis iš pareigų.
Šešerius metus valstybės energetikos įmonių grupei vadovavęs D.Misiūnas paliko pareigas be išsamaus paaiškinimo. Tiesa, prieš tai paaiškėjo, kad kažkas Finansų ministerijoje nutekino informaciją apie vieną iš kandidatų į „Lietuvos energijos“ stebėtojų tarybą Šarūną Kliokį, kad šis nepraėjo teisėsaugos „filtro“.
D.Misiūnas neigia, kad tai yra aptarinėjęs su Finansų ministerijos vyriausiąja patarėja Agne Bagočiūte. Spaudoje buvo užsiminta, kad D.Misiūnas jautė ir politikų spaudimą. Tačiau taip pat pasigirdo kalbų, kad ji pasitraukė dėl „Lietuvos energijos“ pirkimų, kurie sukėlė įtarimų teisėsaugai. Šiuo metu D.Misūnas vadovauja koncerno SBA Baldų gamybos grupei.
2. Tomas Balžekas ir Monika Garbačiauskaitė: žiniasklaidą supurtę vadovų pasitraukimai
Šiais metais du didžiausi naujienų portalai šalyje neteko vadovų. Vasario mėnesį portalo 15min vadovas Tomas Balžekas pareigas paliko šalių susitarimu. Naujienų portalą valdančios Estijos bendrovės „Eesti Meedia“ generalinis direktorius Svenas Nuutmannas pranešė, kad tai lėmė vizijų skirtumai tarp akcininkų ir vadovybės dėl to, kaip turėtų būti vystomos Lietuvos žiniasklaidos kompanijos.
Spalio mėnesį ilgametė Delfi vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė taip pat pasitraukė iš pareigų. Ji teigė norinti susitelkti ties žurnalistine ir kūrybine veikla, tačiau plačiau atsistatydinimo priežasčių neatskleidė.
T.Balžekas šiuo metu vadovauja bendrovei „Media Bitės“, o M.Garbačiauskaitės straipsniai publikuojami delfi portale.
3. Aidas Ignatavičius: trenkė durimis po opozicijos spaudimo
„Vilniaus vandenų“ vadovo Aido Ignatavičiaus atsistatydinimas spalio 10 dieną buvo toks pat netikėtas, kaip jo paskyrimas 2016 metų sausį. Kodėl?
Nuo sausio 1 dienos jis turėjo pradėti vadovauti vienai didžiausių Lietuvos kompanijų ESO. Apie 700 mln. eurų metines pajamas gaunantis energetikos milžinas A.Ignatavičiui turėjo tapti tolimu karjeros šuoliu. Tačiau jis pasirinko Vilniaus savivaldybės įmonę, iš kurios pasitraukė mažiau nei po dvejų metų. Beje, kartu su juo atsistatydino ir „Vilniaus vandenų“ valdybos pirmininkas Darius Nedzinskas.
Pats A.Ignatavičius teigė įgyvendinęs visus užsibrėžtus tikslus. Savivaldybės opozicijos narys Kęstutis Nėnius kritikavo atsistatydinusius vadovus, kad šie galimai neskaidriai pardavė centrinę „Vilniaus vandenų“ būstinę, bei buhalteriniais triukais, kurie įmonę staiga pavertė pelninga. Už tai A.Ignatavičius išsimokėjo 27 tūkstančių eurų premiją.
4. Raimondas Kurlianskis: sprendimas po pusantrų metų
Koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis gruodžio 18 dieną pranešė atsistatydinantis iš visų pareigų koncerne ir parduodantis visas turimas akcijas koncerno savininkui Dariui Mockui. Negana to, koncernas pranešė apskritai naikinantis viceprezidento poziciją koncerne.
Pats R.Kurlianskis paaiškino, kad taip siekia susitelkti į artėjantį teisminį procesą, kuriam reikės skirti daug laiko. „Sprendimas padiktuotas tiek verslo logikos, tiek aplinkybių“, – teigė R.Kurlianskis, kuris yra įtariamas bandymu paveikti politikus priimant koncernui naudingus sprendimus.
15min primena, kad nuo R.Kurlianskis iš „MG Baltic“ viceprezidento pareigų atsistatydino praėjus 1,6 metų nuo tuomečio Liberalų sąjūdžio lyderio Eligijaus Masiulio sulaikymo įtariant jį paėmus kyšį iš „MG Baltic“ vadovų. Tyrimo metu prokuratūra skelbė, kad R.Kulianskis įtariamas papirkinėjęs ir kitus politikus iš Liberalų sąjūdžio bei Darbo partijos.
5. Petras Baršauskas: plagiatas nuslopino rektoriaus šypseną
Plagijavimu rašant habilitacinį darbą apkaltintas Kauno technologijų universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas skandalo pradžioje nė negalvojo trauktis iš pareigų.
Vis garsiau skambėjusius įtarimus dėl plagijavimo bandė tildyti P.Baršauską užstojusi universiteto vadovybė, o pats rektorius kaltinimus vadino melu ir neigė, kad jis plagijavo darbą. Kritiškai pasisakė ir Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnyba. Spalio 11 dieną jis paskelbė apie savo atsistatydinimą iš rektoriaus pareigų.
6. Egidijus Skrodenis: per plonas asfaltas išvertė direkcijos vadovą
Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos be vadovo liko rugsėjo mėnesį. Iš pareigų pasitraukęs Egidijus Skrodenis direkcijai vadovavo nuo 2015 m.
Rugpjūtį Susisiekimo ministerija pradėjo valstybinių kelių auditą. Pirmieji tikrinimų rezultatai parodė, kad šalies keliai susidėvi greičiau dėl to, kad asfalto ir skaldos sluoksnis yra mažesnis nei turėtų būti. Direkcija skirsto daugiamilijoninį biudžetą kelių priežiūrai ir asfaltavimui.
7. Arnoldas Tvaronavičius: sklypų ir namų magnatas iš Pasienio tarnybos
Pasienio punktų priežiūra, jų statyba, viešųjų pirkimų konkursais rūpinęsis Pasienio kontrolės punktų direkcijos vadovas Arnoldas Tvaronavičius dabar priverstas aiškintis dėl savo turto šaltinių.
Abejonės dėl galimai neskaidrių statybos konkursų, kai laimi viena firma, pasklido dar rugpjūtį, kai Susisiekimo ministerija pradėjo tyrimą. Po to, kai 15min aprašė, jog A.Tvaronavičius valdo daugybę sklypų ir namų, Susisiekimo ministerija nusprendė kreiptis į VMI su prašymu išsiaiškinti jo praturtėjimo šaltinius.
8. Jurgita Kazlauskienė: ne viskas, kas yra gražu, yra „Real is beautiful“
Turizmo departamento vadovei Jurgitai Kazlauskienei teko raudonuoti ir teisintis, ir galiausiai atsistatydinti, 15min paviešinus, kad Lietuvą turinčios reprezentuoti nuotraukos „Real is beautiful“ projekte iš tiesų yra darytos kitose šalyse.
Išsiaiškinta, kad naujoje Lietuvos turizmo reklamos kampanijoje yra naudojama daug neoriginalių, iš fotobankų pirktų nuotraukų. Kai kurios jų yra darytos Slovakijoje arba Suomijoje. Skandalas buvo toks didelis, kad komiškai tragišką istoriją minėjo ir pasaulio žiniasklaidos grandai, o Lietuvoje „Real is beautiful“ tapo memų objektu.
9. Milda Dargužaitė: nereikia revoliucijos, išeina ir revoliucionieriai
Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė žadėjo rimtą reformą valdžios sektoriuje, dėl to sulaukė pasipriešinimo iš pačios kanceliacijos darbuotojų, kuriems buvo įteikti atleidimo lapeliai.
Neišbuvusi nei metų šioje pareigose, ji pranešė apie atsistatydinimą. M.Dargužaitės darbo metodai nepatiko ir kai kuriems politikams, kurie atvirai kritikavo kanclerę už jos įgyvendinamą reformą, chaotišką vadovavimą, nesiskaitymą su darbuotojais. M.Dargužaitė teigė pasirinkusi darbą kitoje srityje.
10. Živilė Mikėnaitė: 15 tarnybinių nusižengimų ir Kalėjimų departamentas
Šių metų kovo mėnesį atsistatydinusios Kalėjimų departamento direktorės Živilės Mikėnaitės kėdė braškėjo jau anksčiau. Teisingumo ministerija suskaičiavo, kad ji padarė 15 tarnybinių nusižengimų, penki iš jų vertinami kaip šiurkštūs.
Ž.Mikėnaitė buvo nuo pareigų nušalinta pradėjus tyrimą dėl pažeidimų jos buvusioje darbovietėje – Kauno tardymo izoliatoriuje.