„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Skirtingi Baltijos šalių pirkėjų įpročiai: kuri tauta labiausiai mėgsta bananus, o kuri masiškai perka sūrelius?

Lietuvos, Latvijos ir Estijos vienybė prieš 35 metus sujaudino pasaulį ir trims šalims atvėrė duris į laisvę, kurioje šiandien puoselėjame susikurtą demokratiją. Minint Baltijos kelio jubiliejų, prekybos tinklas „Maxima“ apžvelgia, kuo kasdienybėje panašūs ar skirtingi Baltijos sesių vartotojų įpročiai.
Bananai
Bananai / G. Adinavičiūtės/15min nuotr.

„Baltijos kelio prisiminimai gyvi bene kiekvienoje šeimoje, manau, kasmet šią datą minime su begaliniu pasididžiavimu, susižavėjimu ir nepaliaujame stebėtis, kokie vieningi, organizuoti buvo žmonės, susitelkę tokio masto protestui be jokių šiuolaikinių priemonių. Taip pat ši data visuomet primena, kad Baltijos šalys yra tarsi viena šeima, tad mums buvo smalsu palyginti, ar Lietuvos, Latvijos ir Estijos pirkėjai panašūs kasdieniuose pasirinkimuose – turime daug duomenų, mat visose trijose šalyse turime beveik 500 parduotuvių“, – kalba Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, „Maximos“ Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių direktorė.

Prekybos tinklas „Maxima“ palygino, kokie 10 produktų dažniausiai atsiranda lietuvių, latvių ir estų pirkinių krepšeliuose.

„Maxima“ nuotr./„Maxima“ Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento direktorė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė
„Maxima“ nuotr./„Maxima“ Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento direktorė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė

Iš viso „Maximos“ asortimento Lietuvoje daugiausiai nuperkama bananų, po jų rikiuojasi pienas ir sviestas. Estijoje prekė numeris vienas yra pienas – šiek tiek mažiau riebus, nei Lietuvoje, o toliau rikiuojasi bananai bei kiaušiniai. Latviai iš viso tinklo siūlomo asortimento daugiausiai įsigyja jų pačių gamybos glaistytų varškės sūrelių, antra populiariausia prekė čia yra bulvės, o trečioje vietoje – bananai.

„Analizuodami dešimties perkamiausių maisto prekių krepšelį matome, kad kiekvienos šalies pirkėjai turi unikalių pomėgių – pavyzdžiui, Lietuvoje šiame krepšelyje nerasime kiaušinių, kuriuos latviai ir estai perka dažniau, tačiau yra ilgavaisiai agurkai bei mandarinai. Estų TOP 10 prekių krepšelyje nėra lietuvių bei latvių pamėgto sviesto ir batono, tačiau jie daug labiau mėgsta grietinę ir duoną skrudinimui. Latviai išsiskiria meile glaistytiems varškės sūreliams – vaniliniams bei su šokoladu, taip pat majonezui, o štai pieno nėra perkamiausių prekių dešimtuke. Be to, vertinant pagal kiekį, Latvijoje nuperkama daugiausiai bulvių, nors parduotuvių čia turime mažiau nei Lietuvoje“, – trijų šalių vartotojų ypatumus apžvelgia I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Tarp dešimties perkamiausių prekių visose šalyse rasime jau minėtus produktus kaip bananai, bulvės, taip pat cukrų bei arbūzus.

Analizuojant pirkėjų įpročius pagal skirtingas prekių kategorijas, Baltijos šalių pirkėjų skoniai gana panašūs: iš karštųjų gėrimų visi renkamės kavą, mylimiausios daržovės po bulvių yra pomidorai ir kopūstinės daržovės, be bananų visose šalyse pirkėjai jaučia silpnybę citrusiniams vaisiams, o iš saldumynų visi daugiausiai suvalgome šokoladinių batonėlių.

„Skirtumai pastebimi niuansuose – pavyzdžiui, iš bakalėjos prekių visose šalyse populiariausiųjų penketuke yra sausainiai, tačiau estai juos mėgsta labiausiai, o lietuviai su latviais kiek dažniau renkasi traškučius. Lietuvių ir estų skoniai labiau sutampa dėl guminukų ir kramtomosios gumos, o su latviais – dažniau renkantis saldainių dėžutes. Visose šalyse populiariausiais pasirinkimais tarp alkoholinių gėrimų yra šviesus alus ir degtinė“, – pasakoja „Maximos“ atstovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“