Pasivijo skolos
„Po devynerių metų esu priversta grąžinti sunkiai tuo metu uždirbtus pinigus“, – piktinasi Karolina.
Kaip ji pasakoja, per minėtą įmonę „Baltic workforce“ į Daniją ji išvyko dirbti 2015 m. Būdama vos 18-os per 4-5 savaites ketino užsidirbti svečioje šalyje.
„Tik nebūčiau pagalvojusi, kad po septynerių metų į mane kreipsis Danijos skolų išieškojimo biuras dėl 797 eurų skolos. Gal kam nors tai nėra dideli pinigai, bet nė neįsivaizduojate, kiek pareikalavo laiko, energijos ir nervų bandymai išsiaiškinti, už ką turiu grąžinti didžiąją dalį tuo metu uždirbtų pinigų“, – nesupranta mergina.
Jos tvirtinimu, susirašinėjimas su įmone ir bandymas išsiaiškinti situaciją užsitęsė metus.
„Per visą šį laiką – jokio rezultato ar elementaraus atsakymo „už ką“. Be to, gavau dar vieną laišką iš Danijos. Nebenorėdama daugiau eikvoti sveikatos ir tausodama savo emocinę būklę, nes tuo metu laukiausi, sumokėjau skolą, tikėdamasi, kad pagaliau padėsiu tašką ir daugiau niekada neteks susidurti su šia įstaiga.
Praėjus dvejiems metams, į mane vėl kreipiasi Danijos institucijos, kad aš jiems esu dar skolinga“, – 15min pasakojo Karolina. Šiuo metu įsiskolinimas siekia 134 eurų.
Anot jos, įmonė „Baltic workforce“ ir vėl palieka ją vieną aiškintis, už ką ir kodėl turi mokėti šiuos pinigus.
Tuo tarpu „Baltic workforce“ atstovai 15min teigė, kad laiku užpildžius ir pateikus pajamų deklaraciją galima buvo užbėgti šiai situacijai už akių ir išvengti po daugelio metų pasivijusių skolų. Be to, pasak įmonės, pranešimus apie skolas siunčia Danijos mokesčių institucija SKAT, todėl ne „Baltic workforce“ turi spręsti šią situaciją.
Tad, ką svarbu žinoti, trumpam vykstant užsidirbti į užsienį.