„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Snoro“ bankroto administratoriaus veiksmuose prokurorai nusikalstamų veikų požymių nerado

Išsamaus ikiteisminio tyrimo metu nustačius, kad bankrutuojančio banko „Snoras“ bankroto administratoriaus Neilo Cooperio veiksmuose nėra iš pradžių įtartų nusikalstamų veikų požymių, ikiteisminis tyrimas dėl galimo didelės vertės banko turto iššvaistymo prokuroro nutarimu nutrauktas, o 1 mln. 232 tūkst. 283 litų suma grąžinta į banko „Snoras“ sąskaitą.
Neilas Cooperis sutiko duoti išskirtinį interviu 15min.lt žurnalistams
„Snoras“ bankroto administratorius Neilas Cooperis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Lietuvos teismo ekspertizės centro specialistų išvadose konstatuota, kad po paskelbto banko „Snoras“ bankroto buvo atliktos dvi finansinės operacijos, kuriomis buvo viršyti leidžiami maksimalūs užskaitų dydžiai, o tai sukėlė pagrįstų įtarimų dėl galimai įvykdytos nusikalstamos veikos.

Įvertinęs visus ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis prokuroras savo nutarime pažymėjo, kad bankroto administratoriaus veiksmai neužtraukia baudžiamosios atsakomybės dėl galimo tarnybos pareigų neatlikimo. Jam taip pat panaikinta anksčiau paskirta kardomoji priemonė – 120 tūkst. litų dydžio užstatas. 

Tačiau tolesnio ikiteisminio tyrimo metu Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai nustatė, kad bankroto administratorius, nebūdamas Lietuvos Respublikos piliečiu ir nebūdamas išsamiai susipažinęs su mūsų šalies teisės aktais, nuolat konsultavosi su atitinkamų sričių specialistais, banko darbuotojais, tarptautine ir Lietuvos advokatų kontoromis.

Šio bankroto administratoriaus iniciatyva banke „Snoras“ buvo įkurtas ir pastoviai veikiantis Paskolų komitetas. Tai rodo, kad vykdydamas savo pareigas bankroto administratorius siekė užtikrinti, kad kiekvieną klausimą spręstų kompetentingi asmenys, kurių sprendimai būtų paremti galiojančiais teisės aktais bei praktika, tai yra ėmėsi visų įmanomų priemonių, kad bankroto procedūra šiame banke būtų atlikta laikantis Lietuvos Respublikos įstatymų.
 
Įvertinęs visus ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis prokuroras savo nutarime pažymėjo, kad bankroto administratoriaus veiksmai neužtraukia baudžiamosios atsakomybės dėl galimo tarnybos pareigų neatlikimo. Jam taip pat panaikinta anksčiau paskirta kardomoji priemonė – 120 tūkst. litų dydžio užstatas.
 
Taip pat pažymėtina, kad atsižvelgdama į Lietuvos teismo ekspertizės centro specialistų išvadas dėl bankroto procedūrų metu viršytų leidžiamų maksimalių užskaitų dydžių, minėto bankroto administratoriaus atstovauta tarptautinė finansų konsultacijų įmonė šių metų vasarą savo sprendimu geranoriškai pervedė visą viršytą sumą į banko ,,Snoras“ sąskaitą. Pastaroji civilinio proceso tvarka turi teisę kreiptis į teismą siekiant susigrąžinti lėšas iš Lietuvos įmonių, kurių prašymais ir buvo įvykdytos dvi finansinės operacijos.
 
Šis Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro nutarimas per 20 dienų nuo jo gavimo dienos gali būti skundžiamas skyriaus vyriausiajam prokurorui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų