Pasak bendrovės vadovų, pastaraisiais metais sparčiai augant pardavimams Skandinavijoje, taip pat daugėjant projektų Afrikos ir Azijos valstybėse, tenka pasitelkti saulės modulių gamybos partnerius Europoje ir Azijoje.
„Jau dešimtį metų Lietuvos rinkoje dirbanti „Solet Technics“ šiuo metu aktyviai plečiasi – nusimato labai įdomūs metai Danijoje, taip pat dairomės ir į kitas Skandinavijos šalis. Daugėja projektų Afrikoje ir Azijoje, kur sulaukiame vis daugiau užklausų. Tiek dėl turimos gamybos linijos pajėgumo, tiek dėl gerokai išaugusių logistikos kaštų gamyba Lietuvoje tapo ribojančiu bendrovės veiklos veiksniu, todėl priėmėme sprendimą ją patikėti Europos ir Azijos gamintojams, su kuriais jau sėkmingai bendradarbiaujame“, – komentuoja saulės energetikos bendrovės „Solet Technics“ generalinis direktorius Andrius Karazinas.
Pasak A.Karazino, gaminiams bus keliami tokie patys kokybės atitikties reikalavimai kaip ir Lietuvoje pagamintiems produktams, prekių kokybė bus tikrinama specialia įranga. Lietuvoje dirbantys specialistai spręs dėl pramoninio saulės modulių dizaino, nustatys kokybinius reikalavimus modulių komponentams, parinks kokybę užtikrinančius gamybos būdus.
Saulės modulių gamyba Vilniuje bus sustabdyta šių metų gruodžio mėnesį. „Solet Technics“ vadovai patikina, kad šiuo metu įgyvendinamiems projektams tai neturės jokios įtakos, mat moduliai jiems jau pagaminti.
A.Karazinas priduria, kad gamybos Lietuvoje visiškai neatsisakoma – rengiami planai modernesnei ir efektyvesnei gamybos linijai, tačiau apie laiką, kada gamyba galėtų būti atnaujinta, šiuo metu kalbėti dar anksti.
Nuo veiklos pradžios „Solet Technics“ įrengė virš 14,5 MW galios saulės elektrinių Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Danijoje, Gruzijoje, Bulgarijoje, Lenkijoje, Italijoje, Armėnijoje, Moldovoje bei Nigerijoje.