„The Guardian“ rašo apie 22 metų Solveigą Pakštaitę, kurios išradimą vadina galimybe sumažinti Didžiojoje Britanijoje išmetamo maisto kiekį.
„Vieną dieną aš susimąsčiau, kaip akli žmonės žino, kada baigiasi jų maisto galiojimo laikas, jeigu jie negali perskaityti etikečių ir nežino, ką iš šaldytuvo imti pirmiausia?“, – sakė mergina.
Etiketė skirta ne tik akliesiems – ji pristatoma kaip alternatyva tradicinėms galiojimo datos žymėjimams. Pasak merginos, toks ženklinimas padėtų sumažinti maisto, kuris yra tinkamas vartoti, išmetimą.
Ji sukūrė „Bump Mark“ etiketę – ji yra priklijuojama prie maisto ir keičia savo formą, produktui senstant. Kai maisto produktas yra šviežias, etiketė yra lygi ir lenkta, o, maistui pasenus, atsiranda guzeliai, kuriuos galima užčiuopti ranka.
Etiketė skirta ne tik akliesiems – ji pristatoma kaip alternatyva tradicinėms galiojimo datos žymėjimams. Pasak lietuvės, toks ženklinimas padėtų sumažinti maisto, kuris yra tinkamas vartoti, išmetimą.
Didžiosios Britanijos institucijų apskaičiavimais, kasmet į šiukšlinę keliauja maisto produktų už 12 mlrd. svarų, kurių didžioji dalis yra tinkama vartoti. Jungtinės Tautos mano, kad apie trečdalis pagaminamo maisto pasaulyje yra iššvaistoma. Europos gyventojų šiukšlių dėžėse kasmet atsiduria 100 mln. tonų maisto.
„Tik trečdalis regos negalią turinčių žmonių dirba, o likusieji turi išgyventi iš labai mažos paramos, todėl negali leisti sau išmesti maisto“, – sakė S.Pakštaitė.