Atnaujinta stotis dabar žymiai patogesnė ir patrauklesnė tiek keliaujantiems, tiek verslams. Keleiviams sukurta kur kas daugiau erdvių poilsiu ir darbui, o komercinis plotas nuomai padidėjo daugiau nei šešis kartus – nuo 260 m² iki 1426 m².
Remonto metu itin didelis dėmesys buvo skiriamas pastato inžinerinėms sistemoms: vėdinimui, šildymui ir apšvietimui. Stotyje buvo įdiegtas išmanus LED apšvietimas su judesio davikliais, leidžiantis tausoti energijos išteklius.
Keleivių poreikiams pritaikytos erdvės
Remontuojant stotį atsižvelgta į keleivių lūkesčius: sukurtos patogios erdvės laukiantiems kelionės, norintiems padirbėti, pasikrauti išmaniuosius įrenginius ar užkąsti.
„Matome, kad visame pasaulyje traukinių ir kito transporto stotys jau nebėra tik erdvė, į kurią žmonės užsuka kelioms minutėms laukdami savo kelionės. Keliaujantiems šiandien svarbu, kad stotyje būtų vietų pavalgyti, padirbėti, pailsėti, patogių erdvių naudotis išmaniaisiais įrenginiais. Per daugiau nei tris dešimtis metų, kai joks didesnis stoties atnaujinimas nebuvo daromas, smarkiai pasikeitė ir kelionės, ir keliavimo įpročiai. Stotyje nuo šiol bus kur kas erdviau, jaukiau, patogiau“, – sako „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) Turto valdymo paslaugų vadovė Viktorija Makovskienė.
Atnaujintoje sostinės geležinkelio stotyje lankytojų patogumui įkurtos trys zonos: maitinimo zona, kurioje duris atvėrė prekybos tinklo „Iki“ parduotuvė bei netrukus įsikurs maitinimo įstaiga; pagrindinė laukiamoji salė su jaukiomis erdvėmis poilsiui; bei komercinė zona, kurioje erdvės bus išnuomotos įvairiems paslaugų teikėjams. Stotyje jau veikia ir atnaujintas info centras, o skubančius į traukinį netrukus nudžiugins užkandžiais ir gėrimais išsinešimui prekiaujančios užkandinės.
Atidarymo proga – nemokamos ekskursijos
Atidarymo proga Geležinkelių muziejus lapkričio 23 ir 24 d. atnaujintoje stotyje rengia nemokamas ekskursijas. Ekskursijų lankytojai sužinos, kaip nuo XIX a. iki šių dienų keitėsi stoties keleivių rūmai, jų apylinkės, kelionės traukiniais ir kas buvo atrasta stoties rekonstrukcijos metu.
Vilniaus geležinkelio stotis atnaujinta atsižvelgiant į projekto „Vilnius Connect“ planus. Atnaujinant interjerą apgalvota, kaip jis derės su „Vilnius Connect“ architektūrinį konkursą laimėjusio projekto „Green Connect“ įgyvendinimu, o šiandien pritaikytos idėjos būtų tinkamos ir būsimiems pokyčiams.
Vilniaus geležinkelio stoties remonto darbus atliko „DP Group“. Su šia įmone pernai gruodį pasirašyta 1,8 mln. eurų rangos darbų sutartis. Paskutinį kartą Vilniaus geležinkelio stoties pastato vidaus kapitalinis remontas buvo atliktas 1998 metais.