„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Sostinėje bus išplauti apie 4200 konteinerių

Vilniuje vyksta pavasariniai švarinimo darbai – per dieną nuplaunama apie 120–180 konteinerių. Pasitelkusi specializuotus ir moderinius įrenginius, bendrovė „Ecoservice“ po žiemos išplaus ir dezinfekuos antžeminius bendro naudojimo mišrių komunalinių atliekų, rūšiavimo konteinerius „varpelius“ bei tekstilės konteinerius. Iš viso bus nuplauta beveik 4200 konteinerių.
Konteineriai
Konteineriai / „Ecoservice“ nuotr.

Konteinerių plovimas ir atliekų išvežimas kartu

Bendrovės komanda specializuotomis transporto priemonėmis jau išplovė ir dezinfekavo apie 750 bendro naudojimo antžeminių buitinių atliekų konteinerių Bukčiuose, Gudeliuose, Lazdynėliuose ir Lazdynuose. Iki balandžio vidurio bus išplauti visi tokie pat konteineriai Pilaitėje ir toliau darbai bus tęsiami Saulėtekyje, Nemenčinės plente bei Antakalnyje.

„Mišrių komunalinių atliekų antžeminiai konteineriai plaunami specialiomis tyliai veikiančiomis mašinomis su aukšto slėgio plovimo sistema ir specialiomis priemonėmis, kurios ypač greitai ir saugiai naikina biologiškai skaidžias medžiagas. Plovimui skirtas vanduo pašildomas iki 45 ºC, įrenginiai užpildomi purvo plovikliais bei dezinkavimo medžiagomis, kad plovimo metu būtų pašalinti visi nešvarumai. Nešvarus vanduo lieka automobilyje įrengtose dviejose panaudoto vandens talpyklose – 1300 litrų po plovimo likusio vandens vėliau saugiai pašalinama. Ypač patogu tai, jog nereikia konteinerių niekur vežti, viskas daroma toje pačioje konteinerio stovėjimo vietoje. Vienu metu atliekamas tiek konteinerio plovimas, tiek atliekų surinkimas – jos supilamos į šiukšliavežės bunkerį, kuris vėliau iškraunamas atliekų šalinimo vietose“, – apie konteinerių švarinimo darbus pasakoja Mindaugas Kašalynas, „Ecoservice“ logistikos direktorius.

Pašalina net įsisenėjusią kramtomąją gumą

Vien buitinių atliekų konteinerių plovimu pavasarinis miesto švarinimas neapsiriboja – po švenčių jau plaunami ir pakuočių atliekų bei tekstilės konteineriai. Darbai prasidėjo Antakalnio mikrorajone, o iki gegužės pabaigos Vilniuje iš viso bus nuplauti beveik 100 tekstilės konteinerių ir 1400 „varpelių“.

„Šie konteineriai plaunami autonominiu įrenginiu, kuris paviršius plauna 120–150 °C temperatūros vandens garais ir (arba) vandeniu. Lengvai ir greitai, nenaudojant kenksmingų cheminių medžiagų ir tirpiklių, nuo paviršių nuplaunami medžių sakai – po spygliuočiais stovintys konteineriai dažniausiai būna jais apteršti, susikaupęs dulkių ir žemių sluoksnis. Taip pat klijai, kuriuos įprastai nuplauti būna ypač sudėtinga. Nesunkiai pašalinami ir įsisenėję kramtomosios gumos likučiai. Ši sistema buvo sukurta pašalinti atsparioms medžiagoms, naudojant įprastą vandenį ir tausojant aplinką“, – pasakoja M.Kašalynas.

Šiuo įrenginiu per dieną gali būti nuplaunama iki 40 konteinerių. Kiekis dažniausiai priklauso nuo to, kaip lengvai darbuotojai gali pasiekti konteinerius ir sparčiai atlikti darbus. Įrenginys yra prikabintas prie lengvojo automobilio, jam reikia daugiau vietos, o manevruoti siauruose kiemuose gana sudėtinga. Būtent todėl bendrovės atstovas ragina gyventojus palikti laisvus privažiavimus prie konteinerių, kad plovimo darbai vyktų greitai ir sklandžiai.

Grafiti piešinius tenka plauti rankomis

„Pasitaiko atvejų, kai konteinerius randame išmargintus grafiti piešiniais. Juos nuo varpelių nuplauti itin sudėtinga – turime naudoti specialią chemiją ir tokį plovimą atlikti rankiniu būdu, o tai išties pareikalauja tiek fizinių darbuotojų jėgų, tiek ir laiko. Grafiti piešiniams miestuose yra specialiai tam skirtos vietos, tad skatiname gyventojus verčiau piešti legaliu būdu ir atliekų konteinerius naudoti tik pagal paskirtį“, – ragina M.Kašalynas.

Bendrovės atstovas taip pat priduria – po konteinerių plovimo ir ištuštinimo, kartu ant jų užklijuojami arba naujais pakeičiami informaciniai lipdukai, kurie primena gyventojams, ką į konteinerius galima mesti ir ko ne. „Kartu identifikuojame, kurie konteineriai yra sulūžę ir juos reikia remontuoti arba pakeisti naujais. Tad viso šio pavasarinio švarinimo tikslas – palikti visapusiškai švarią ir tvarkingą aikštelę“, – paaiškina M.Kašalynas.

Iki birželio išplaus visus konteinerius

M.Kašalynas skaičiuoja, jog iki gegužės pabaigos bus išplauti visi antžeminiai bendro naudojimo konteineriai „Ecoservice“ aptarnaujamose zonose Vilniuje. Antrasis mišrių komunalinių atliekų, rūšiavimo ir tekstilės konteinerių plovimas numatytas liepą ir rugpjūtį.

Bendrovės atstovas primena, kad dėl konteinerių plovimo gali kreiptis ir individualių konteinerių savininkai. „Norint konteineriais naudotis kuo ilgiau ir išlaikyti juos švarius, vertėtų jų neperkrauti ir mesti į juos tik tos rūšies atliekas, kurioms konteineriai ir yra skirti. Buitines atliekas reikėtų mesti sandariai užrištas maišeliuose ir stengtis, kad į konteinerį nepatektų skysčių – prabėgę jie ima greitai rūgti ir skleisti nemalonų kvapą. Taip pat į buitinių atliekų konteinerius svarbu nemesti pavojingų atliekų – buitinės chemijos priemonių, cheminėmis medžiagomis užterštų pakuočių“, – pataria M.Kašalynas.

Konteinerių švarinimo darbai taip pat vyksta ir kitose bendrovės aptarnaujamose savivaldybėse – Klaipėdoje, Neringoje, Trakuose, Šiauliuose, Joniškyje, Mažeikiuose, Radviliškyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“