„Daugelis verslumo iniciatyvų šalyje yra nukreiptos į pradedančiuosius verslus, o didesnės įmonės turi daugiau finansinių resursų nusamdyti reikiamą pastiprinimą iš išorės. Tuo metu smulkių įmonių atstovams atsakymų dažnai tenka ieškoti savo jėgomis, todėl jiems siūlome unikalią galimybę pasisemti žinių ir taip padėti įgyvendinti savo augimo planus“, – sako Rasa Verkauskaitė-Kazanskienė, „Swedbank“ Smulkių verslo klientų ir rinkodaros skyriaus vadovė
Remiantis „Swedbank“ atliktomis apklausomis, smulkiajam verslui dažniausiai reikia pagalbos perkeliant veiklą į interneto erdvę, didinant savo žinomumą ir skatinant pardavimus ar ieškant reikalingų verslo kontaktų. Planų augti pasibaigus pandemijai turi bent 2 iš 3 smulkių šalies įmonių, rodo banko duomenys.
Patyrusių mentorių komanda
Pasak R.Verkauskaitės-Kazanskienės, smulkaus verslo akademijos programa pasiūlys vertingų metodologinių žinių ir patyrusių verslininkų įžvalgų. Jas projekto dalyviai galės išgirsti ne tik bendrų pranešimų metu, tačiau ir individualiuose susitikimuose su savo mentoriumi analizuojant kiekvienos įmonės situaciją.
Tarp būsimų akademijos mentorių – tokie žinomi verslininkai ir ekspertai, kaip „Baldai1“ vadovas Pijus Makarevičius, „Manilla“ prekės ženklo įkūrėja verslininkė Rūta Merkytė, „Tegra state“ vadovas Povilas Staigis, restoranų „Jurgis ir drakonas“ bei „Brooklyn Brothers“ vadovė Odeta Bložienė, bendruomenės „She is Glowing“ įkūrėja Dovilė Urbanaitė, „Swedbank“ ekspertas Giedrius Dzenkauskas ir kiti.
„Smulkieji verslininkai turi gerai išlavintą intuiciją, kuria dažnai grindžia savo sprendimus. Tačiau neretai smulkiajam verslui pritrūksta sisteminio požiūrio, drąsos ir pasitikėjimo savo komanda, ir šie dalykai neleidžia išnaudoti visų augimo galimybių. Šio projekto metu kartu su kolegomis mentoriais sieksime išspręsti įvairius smulkioms įmonėms kylančius tvaraus augimo iššūkius“, – sako vienas iš programos mentorių Povilas Staigis, jau 7 metus vadovaujantis įmonei „Tegra State“, veiklą vykdančiai Europos ir Azijos rinkose.
Paremta kanadietišku modeliu
Į „Kiekvienas gali“ smulkaus verslo akademiją planuojama atrinkti 10 įmonių iš visos Lietuvos, kurios veikia daugiau kaip 2 metus ir kurių metinės pardavimų pajamos siekia iki 2 mln. eurų. Smulkaus verslo stiprinimo ir tvaraus augimo programa prasidės š.m. spalio pabaigoje ir tęsis 6 savaites.
Per šį laikotarpį programos dalyvius konsultuos mentoriai, jie turės galimybę semtis įžvalgų iš kviestinių svečių pranešimų, gauti konkrečių su jų verslo iššūkiais susijusių patarimų. Projekto dalyviai savo žinias galės pagilinti lyderystės, procesų organizavimo, komandos formavimo, finansų valdymo, rinkodaros ir pardavimų srityse. Projekto mentorystės programa parengta pagal sėkmingai Kanadoje taikomą „Systems Business Coach“ modelį.
„Džiugu, kad mentorystės idėja vis labiau skinasi kelią Lietuvoje ir šio projekto metu ji bus pasitelkta augimui įkvėpti smulkiuosius verslininkus. Projekte dalyvaujantys verslininkai galės remtis pasitvirtinusia ir daugybę metų vertę kuriančia programa. Kartu ieškosime jų verslo stipriųjų pusių ir nepastebėtų augimo galimybių, kurioms išnaudoti reikia šiek tiek žinių ir paskatinimo iš šalies“, – teigia Povilas Petrauskas, profesionalus koučingo specialistas (PCC).